Varia

Kallid partnerid!Salekhard April 2013-40

Palavad uusaastatervitused teile külmalt Handimaalt! Me loodame, et teil oli õnnistatud jõuluaeg ja aastavahetus ning te ei nõrkenud Issanda teenimises. Ka siin Arktikas vaatame me värske pilguga saabunud aastat, mõttes on uued plaanid, kuidas paremini jõuda evangeeliumiga Hantide ja teiste rahvasteni.

Pöördume teie poole abipalvega. Nagu te teate, on handid ja neenetsid enamasti nomaadid, kes elavad püstkodades, rännates ringi ja hõlmates sel viisil suuri maa-alasid. Selleks, et ulatuda nendeni neile mõistetavas kontekstis, oli meil mõte soetada kaasaskantav ja kokkupandav „püstkoda-kirik". Kasutaksime seda evangeelsetel eesmärkidel: erinevatel festivalidel, viiksime saanidega tundrasse. Kogemustega inimesed panevad selle üles poole tunniga. Püstkoda oleks koht, kuhu kohalikel inimestel oleks kerge tulla.

Meil oli juba hea kogemus suvepüstkojaga, mille saime Rootsist - inimesed tulid sinna palju meelsamini kui kodukoosolekutele. Püstkojal on tähtis osa põlisrahvaste kultuuris. Kahjuks ei pidanud suvepüstkoda talvekülmadele vastu, me ei kasutanud piisavalt vastupidavaid materjale.

Nüüd on meil võimalus osta suhteliselt soodsalt püstkoda, mida saab kasutada nii suvel kui talvel! Kogumaksumus oleks kuni 250 000 vene rubla (hetkel u 3600€), põhjapõdrakasvatajate arvates on see väga hea hind. Kui see on Issanda tahtmine, siis Ta kannab hoolt meie eest ja see plaan teostub. Tahtsime seda teiega jagada ning anda teile võimalust aidata osta "püstkoda-kirikut", kui te tunnete, et Issand teid nõnda juhatab.

Koos evangeeliumi nimel,

"Возрождение Ямала",
Teie vend Kristuses,
Anatoli Maritsev

Eesti Evangeelse Allianssi misjonitoimkond võtab vastu annetusi püstkoda-kiriku ostmiseks.

Kui Teil on soov ja võimalus seda projekti toetada siis tehke palun annetus, kasutades järgmisi rekvisiite:
konto omanik: EESTI EVANGEELNE ALLIANSS
Swedbank A/a EE752200221031160921
selgitus: Püstkoda-Kirik

Salekhard April 2013-39

 

Salekhard April 2013-148

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn