Varia

vaimulik_laulupeoSuvel vaimuliku laulupeo ja kirikupäeva ürituste raames toimuv Nelja Tuule ristirännak sai teoks juba kolmandat korda. Juba teist korda sõitsid meile abiks kaastöölised Marimaalt. Palvejalutuskäigud, pudelivee ja vaimuliku ajalehe jagamine ning näomaalingute tegemine Tartu linna eri piirkondades on vaid osa ristirännakul toimunust. Suhtumist oli mitmesugust, kuid siiski olid paljud rõõmsalt üllatunud, et keegi nendega vestles ja tasuta veepudeli või ajalehe andis. Juhtus ka naljakaid seiku. Andsin ajalehe Eesti Kirik ühele üliõpilasele. Ta küsis: „Mis see on?“ ja vastas ise: „Issand Jumal! Eesti Kirik!“. Turuväravas peeti soome misjonäri ja kaasani pastorit sinimustvalgete mütside tõttu aga tõsieestlasteks! 

 

vaimulik_laulupeo_puudelidPargis vett ja ajalehti jagades oli mul võimalus jälgida ka prügikastionude ja -tädide toimetamist. Kuidas võib inimese elu minna nii kehvaks, et ta peab kogu päeva pudeleid korjama, mõtlesin. Arvan, et Jumala Püha Vaim kõnetas mind sel hetkel, sest äkki ma ei näinud neid enam prügikorjajatena, vaid hoopis inimestena, kes loodud Jumala näo järgi. Ka nemad on ilusad, hoolimata sellest, et „kuningas“ alkohol on neilt suure osa sellest ilust röövinud. Jumal, kes on meid kõiki loonud, tahab meid võrdväärseina näha. Ta tahab, et armastaksime oma ligimest. Kas minu ligimene on töötuks jäänud naaber, kes ei usu Jumalasse ja armastab viina rohkem kui oma naist? Või on see poja klassikaaslane, kellel on kodus rasked ajad, sest et ema ja isa lähevad varsti lahku? Kas minu ligimene on tagakiusatud koguduse liige või maavärina ohver kusagil kaugel? Millised probleemid on minu jaoks nii lähedased, et need mind puudutavad, ja kust läheb piir, kus need on minust nii kaugel, et ükskõik, mis seal toimub, mind see ei puuduta? On see minu kodu, linna või riigipiir? Et eestlasi peab nende probleemides aitama, aga venelased ja lätlased muretsegu iseenda eest?

Jumal tahab, et armastaksime kõiki ligimesi, kuid oma jõuga me hakkama ei saa. Seda on võimalik teha ainult siis, kui Jumal meile armastust annab.Meie ligimesed on aga kõik, kellega me kohtume…

Jukka Repo
Fotod: Jukka Repo kogu

 

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn