Varia

udmutriarocks22. septembril kõlas Tallinna Metodisti Kiriku aatriumis eestikeelne laul vaheldumisi udmurdikeelsega, saateks pillid basskitarrist ja süntesaatorist kuni mitut sorti kellukeste ja udmurdi kandleni nimega „kreš“. Eesti kristliku pop-rocki lipulaev Crux mängis vaheldumisi näitsikutega udmurdi noorteansamblist Šumpoton, et üheskoos koguda toetust nende esimese emakeelse kristliku noortemuusika CD väljaandmiseks. 

Udmurtia pealinnast Iževskist pärit umbes kümneliikmeline ansambel mängib mitut stiili muusikat, et köita nii maa- kui linnanoori. Eestlasi võlusid eelkõige rahvuslikus laadis lood, milles oli kerge ära tunda hingesugulust. 

Heategevuskontsert sai teoks, kuna kuus ansambli Šumpoton liiget õpivad soome-ugri misjoni- ja piiblikoolis, mille õppesessioon toimus seekord Tallinnas. Nende „vanemaks vennaks“ kutsutud Cruxi liikmeid jahmatas eelkõige fakt, et udmurdi noored ei kohku tagasi evangelisatsioonireisist ka Udmurtia 40-kraadises pakases.

Piret Riim

Foto: Mark Nelson


Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn