Varia

Olga Muži külast uue mp3-mängijaga.  Foto: Mark NelsonHantide seas on populaarsed tikutopsi suurused mp3 mängijad, mis vestavad piiblilugusid. Hõlpsasti taskusse mahtuv vidin pakub võimalust kuulata Jumala sõna maastikul põtru karjatades, samuti tšummis, kus vähese valguse tõttu trükisõna lugeda ei näe. Lugude kuulamine köidab ka lapsi ja noori.

Möödunud suvel valmisid audioväljaanded nii handikeelsest Markuse evangeeliumist kui raamatust „Piiblilood“. Teksti lugemist ilmestavad neis handi vaimulikud laulud. Eestis teoloogiat õppiv Ljudmila Grapin, üks Piibli tõlkijatest handi keelde, annab edasi oma rahva tänu audiomaterjali eest: „Handi keeles me saame aru Piibli sügavustest, mis vene keeles jäid varjule. Jumal tõepoolest kõneleb meiega ja me ei saa jääda enam ükskõikseks selle suhtes, mida ta meile ütleb meie omas keeles! See ei tundu enam muinasjutt või legend. Handi keelt rääkiv jumal on hantide meelest tõeline Jumal.“

Lisaks Markuse evangeeliumile ja kogumikule „Piiblilood“ on handi keeles olemas raamatuke „Jeesuse elu“ ning mõned osad Luuka evangeeliumist.

Soome Piibliseltsi materjali põhjal Piret Riim

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn