Sündmused

Kultuurielu 2013k_6_5_300pxedendamise sihtasutus Domus Dorpatensis korraldas maailma eri paigust huvitavate inimestega kohtumiste sarjas Meet The World 28. novembril 2012 Tartus mari rahva õhtu.

Maride ajaloost, kultuurist ja tänapäevast pidas ettekande Marimaal sündinud Tartu Marilaste Liidu esimees Vassili Nikolajev. EELK misjonär, diakon Anu Väliaho jutustas oma 20-aastasest elukogemusest maride seas Marimaal ja Baškiirias ning laulis eesti ja mari keeles vaimuliku laulu ,,Ma olen väike karjane," mis vallutas maride südamed. Anul oli kaasas mari käsitöö- ja kirjandusnäitus. Vaadata sai A. Fedortšenko maride loodususundit käsitlevat filmi, mari neidude kvartett esitas rahvalaule ja -tantse. Ühises kohvilauas tänati toreda ürituse korraldajaid ja rõõmustati hõimurahvaste osaduse üle Eestimaal.

Tekst ja foto:  Anu Väliaho
Hõimurahvaste Aeg 2013 1(9), lk. 17

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn