Sündmused

22_kohvik_300pxHõimurahvaste Aeg Nr. 7 lk. 22.
Fotod:  Küllike Evartov
2011. aasta oktoobrikuus korraldatud hõimunädala raames toimusid Eestimaa kogudustes mitmesugused üritused. Keilas leidis aset kohaliku luterliku kiriku ja  baptistikoguduse korraldatud hõimurahvastele pühendatud õhtu. Külalisi teistest kogudustest ja hõimurahvaste toimkonna esindajaid võeti lahkesti vastu, baptistikoguduse virgad perenaised olid ette valmistanud rikkaliku kohvilaua mitmesuguste küpsetistega. Kogu õhtu möödus soojas ja meeldivas õhkkonnas, huvi hõimurahvaste tegemiste vastu võis näha paljudest küsimustest, mida esitati.

.

 
…Koos mõelda on mõnus. Rüüpad teed ja mõlgutad koos sõbraga mõtteid. Naaberkogudusest, sealt torniga. Oled end sisse seadnud misjonikohvikus, kus mõtteid juhivad külaliste pajatused hõimurahvastest.
Kuulad lugusid, vaatad pilte ja mõtled, et näe, siin meie koguduses on kõrvaltooli käetoel kohe mitu Piiblit. Üks kaheksakümne üheksandast aastast, teine, juba lagunema hakkava seljaga, kuuekümne kaheksandast. Kõrval istuval noorel usklikul särab brauseris veebipiibel, kuhu hea otsingusõnu sisse toksida. Toksib sõna ja, plaks, ongi käes nimekiri salmidest, kus sõna kasutatud. Töö konkordantsiga tundub selle kõrval lausa ajaraiskamine!
…Väga hea kohv on. Ja see tükk kooki, mille ma enne tõstsin, oli ilmselgelt kodus tehtud. Mõnus. Kuulan külalisi ja püüan ette kujutada, kui peaksin ise igapäevaselt lugema venekeelset Piiblit, sest minu emakeeleni pole tõlkijad veel jõudnud. Väristan õlgu.
Sõber naaberkogudusest ühmab ühe ekraanile ilmuva slaidi kohta, et need seal näevad välja nagu meie 20 aasta eest. On jah. Pisut salkus ja teistmoodi riides kui siinkandis harjutud. Silma kuju on ka erinev ja põsesarnad. Aga silma sees, jah, silma sees on maridel pildile jäänud midagi, mis ületab minu osa. Sealt paistab põnevus, üllatus ja ootusmoment. Kõike ei ole veel harjutud enesestmõistetavaks pidama. Piiblit tooli käetoel ja igapühapäevaseid jumalateenistusi näiteks. Ja et autos on kristlik raadio. Või et autos on raadio. Või et on auto.
Õhtujuht paneb DJ-na käima sugulusrahvaste rahvamuusika ja saabunutel palutakse infotahvleid uurida. Uurin küll, aga kui nähtu põhjal viktoriin algab, võetakse mind ikka mitme küsimusega vahele. Kes need seal Obi suudmes elasidki…? Aga ägedaid piibliseltsi auhinnaraamatuid sai ikkagi. Hea, et alati ei anta tulemuste vääriliselt.
Surun koju minnes naabrimehe, sealt torniga, kätt. „Kas Sa ka sellisele misjonireisile läheksid,“ küsib vana. Nii et ka temal jäi kripeldama...
„Mine sa tea.“ Mu vastus üllatab mind ennastki.
Keila, 12. oktoobril 2011. a

Hea lugeja, kui oled huvitatud sarnasest üritusest oma koguduses, anna julgesti teada! Üheskoos saame hõimurahvaid aidata!22_kohvik_stendid_450px
 22_kohvik_viktoriin_450px

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn