Sündmused

Tapa_JaanNovembrikuus võis Tapal näha kuulutusi, kus kirjas: Kui Sa tahad teada, mis on misjon ja kuidas seda tehakse meie hõimuvendade juures, kohtuda inimestega, kes osalevad selles töös ning olla ühises kohvilauas, tule 17. novembril kell 17 Tapa Jakobi koguduse pastoraati.
...
Nii koguneski nimetatud ajaks pastoraati kogudusetuppa seltskond asjast huvitatuid. Diakoonianaiste abiga sai tuba kohendatud Misjonikohvikuks. Lauale, mil naiste küpsetatud koogid ning kohv ja tee, pandi silt: Armas kohvikuline, Sul on hea võimalus annetada misjonitöö heaks, ostes siit koogitüki, tassi kohvi või teed! Etteruttavalt võib öelda, et koogikandikud tühjenesid kiirelt ning sellevõrra täitus annetuskorv.
...
Kella viie ajal jõudsidki kohale külalised Tallinnast: Eesti Piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson, projektijuht Küllike Evartov ja meediatoimetaja Piret Riim. Pärast rõõmsat tervitamist võeti kottidest välja hulk raamatuid, üles seati ekraan ning taustamuusikaks pandi mängima CD mari muusikaga. Kui kõik oli valmis ja rahvas end mugavalt seadnud kuulama-vaatama, tervitas Tapa kirikuõpetaja Reet Eru külalisi ja kõiki kohvikulisi ning pidas alguspalve.
...
Tapa_viktoriinSeejärel tutvustasid külalised endid ja rääkisid veidi oma tööst ja Piibliseltsist. Õhtu põhiteemaks olid meie sugulasrahvad ning nende vaimulik elu. Saime vaadata huvitavaid filme Marimaast ja hantidest ning sisse elada nende argipäeva, mõtte- ja tundeilma. Nagu pärast väljendas üks kohvikulistest: samasugused inimesed, aga kui erinev elu! Teised tavad, harjumused, vajadused. Kui meie kogudused unistavad väikebussist, siis handid hoopis paadimootorist.
...
Jaan Bärenson rääkis haaravalt sellest, kuidas on lood vaimuliku kirjanduse tõlkimise ja levitamisega hõimuvendade juures. Saime ka oma silmaga vaadata ning käega katsuda mitmeid soome-ugrikeelseid Uusi Testamente ja üksikuid evangeeliume. Meie, kes võtame  enesestmõistetavana, et meil on juba ammu olemas terve emakeelne Piibel ja lausa mitmedki tõlked sellest, võime vaid kujutleda sealsete kristlaste rõõmu neist vähestest raamatutest.
...
Jutud kuulatud, pildid vaadatud, küsimused küsitud, teatas Küllike, et nüüd on meie kord näidata oma teadmisi. Üksi või meeskonniti paberid-pliiatsid pihku ja küsimustele vastama! Küsimused olid õhtu jooksul räägitu-vaadatu vallast. Selgus, et kõige hoolikam kuulaja oli olnud üksiküritaja Helgi, kes vastas kõik küsimused õigesti ning sai auhinnaks endale esimesena raamatu valida.
...
Misjoniõhtu ei jätnud kedagi külmaks. Kohaletulnud said heita pilgu hoopis teistsugusesse maailma. Mitmedki ütlesid pärast, et nende suhtumine misjonäri töösse on nüüd teistsugune. See on raske töö, mis nõuab isiklikku kutsumist Jumala poolt ja suurt sõnakuulelikkust Talle. Nagu ütles koguduseliige Ülle: seda saab teha ainult koos Jumalaga, sest Jumal saab kõigega hakkama!
Imbi Arro
EELK Tapa koguduse diakon   
 
 HEA LUGEJA! Kui oled huvitatud sarnasest üritusest oma koguduses, anna julgesti teada! Üheskoos saame hõimurahvaid aidata!
Hõimurahvaste aeg toimkond
Tapa_grupp
 
 

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn