Jumalale tänu, et Piibel on ilmunud ja udmurdid saavad seda lugeda! Üksnes siin Alnašis jagasime välja 700 Piiblit, kuid ikkagi ei jätkunud kõigile. Suurim rõõm tuleb siis, kui kogu trükitud tiraaž on rahvale kätte jagatud. Udmurte elab ju veel Permi oblastis, Baškiirias ja Tatarstanis. Oleks väga hea, kui ka nemad võtaksid Jumala Sõna vastu. 1997. aastal välja antud Uue Testamendi 10 000 eksemplari said kolme aastaga otsa. Piiblist peavad lugu need udmurdid, kes on pärit usklikust perest. Kui neile lapsena pole Jumala sõna õpetatud, siis on olukord raskem

Udmurtidel on Vana Testamenti kerge mõista: maaelu, viljakasvatus ja teised argipäevatööd on neile tuttavad. Eriti peetakse rahva hulgas lugu psalmidest, neid on juba kolm korda trükitud. 

Pühakirjal on kindlasti ka kultuuriline väärtus, see annab ainest kirjanikele ja muusikutele. Kui udmurdid oleksid Piibli saanud 200 aastat varem, oleks sel olnud määratu mõju. Kuid kultuuriline väärtus on Piibli puhul siiski teisel kohal. Palju olulisem on see, et Pühakiri tugevdab usku Jumalasse.   

Piiblite jagamine Alnaši kultuurimajas. Piiblitõlkija isa Mihhail vestleb kohaliku rahvaga.
Piiblite jagamine Alnaši kultuurimajas. Piiblitõlkija isa Mihhail vestleb kohaliku rahvaga.
Plakat kutsub udmurte piibliesitlusele Alsaši kultuurimajja. Foto: Jaan Bärenson
Plakat kutsub udmurte piibliesitlusele Alsaši kultuurimajja. Foto: Jaan Bärenson

Piiblitõlkija Mihhail Atamanovi mõtteid pärast piibliüritust Alnašis

Hõimurahvaste Aeg 2014, 1(11), lk. 11.

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn