Soome-ugri piiblikool

Piiblikool_DaniilMina istutasin, Apollos kastis, kuid Jumal laskis kasvada. (1Kr 3:6)

Juba mõne kuu pärast saab lõputunnistused soome-ugri misjonija piiblikooli esimene lend. Läbitud on kuus kahenädalast õppesessiooni, läbida on jäänud veel kaks. Seejärel saame tunnistada, kuidas programmi omandanud õpilaste elus algab uus etapp Jumala ning oma rahva teenimisel.

Piiblikool_LiiKas misjoni ja Piibli õppimise tulemusel hakkavad vilistlased nüüd juhtima ulatuslikku vaimset ärkamist, mis meie hõimurahvaid haarab? Seda teab ainult Jumal. Mina, kes ma olen tudengeid õpetanud ja nendega koos töötanud aastast 2008, kui see programm algas, usun nende võimetesse. Osad on veel noored, kelle kasvamine võtab aega. Osad on juba kogenud, kellega arvestatakse nende kogukondades.
 
Nagu kõik õpetajad, oleme meie külvanud teadmiste seemneid. Oleme näinud vaeva, et eduks vajalikud oskused ja hoiakud välja areneksid. Siiski on Jumal see, kes annab lõikuse.

Programmi lõpu lähenemine ei tähenda veel käed rüpes istuma jäämist. 2010. aasta septembris soomeugri nõupidamisel Tallinnas palusid mari, komi, handi ja udmurdi pastorid meil alustada 2012. aasta kevadel uue programmiga, et toetada nende kirikuid ja rahvaid. See on lihtsalt meie võimalus neid niimoodi teenida.

Järgnevatel kuudel töötab Eesti Evangeelse Alliansi Evangelismi- ja misjonitoimkond koos Eesti Metodisti Kiriku Teoloogilise Seminari ja Rootsi organisatsiooniga Ljus i Öster välja uue õppeplaani kava, mida tutvustatakse meie partnerkirikute juhtidele sügisel toimuval nõupidamisel. Siis saavad komi, mari, handi ja udmurdi pastorid anda veel näpunäiteid, kuidas teha programmi nende rahvaste jaoks võimalikult asjakohaseks.


Soome-ugri kristlased on oma pastoritelt jba uurinud, kuidas nad saaksid ärgmisest õppeprogrammist osa õtta. Päris igaüks selles osaleda ei saagi. Pastorid peavad andma selleks soovituse neile, kellel on nende meelest piisavalt eeldusi kujuneda vaimulikeks juhtideks oma rahva hulgas.

Ma ise juba ootan kohtumist uute tudengitega. Mõned neist on mulle tuttavad meie varasemast koostööst, aga osad on ilmselt uued. Siiski on igaühel võimalus saada oluliseks lüliks meie ühises missioonis viia Jeesuse Kristuse lunastussõnumit soome-ugri rahvasteni.

Uuenenud programmi alustades on jäänud samaks veendumus: kristlike juhtide väljaõpe on nii soome-ugri kiriku kui ka rahvuste tuleviku seisukohalt kaheldamatult vajalik. Nii vaimu kui kultuuri virgumiseks on vaja korraliku ettevalmistusega tugevaid juhte, kes näeksid ettepoole.
Kas ka eestlane võib soome-ugri misjoni- ja piiblikoolis õppida?

Muidugi, kui ta võtab õppimist tõsiselt! Siin nõutakse väga head vene keele tundmist ja selget soovi soome-ugri
misjonis osaleda. Õppetöö eest maksmiseks on paindlikke
võimalusi, aga reisikulud jäävad tudengi enda kanda.

Kui oled huvitatud programmist tervikuna või kas või
ühest õppesessioonist, siis võta ühendust Markiga aadressil 
mark (ätt) misjon.ee

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn