Siberi Eestlased

Misjonireis 2012f_9_meisterdamine_300pxÜlem-Suetukki algas Peterburist 5-päevase autosõiduga 5000 kilomeetrit ida suunas. Aeg, mis esialgu näis ainult transpordile kuluvat, oli tegelikult juba omamoodi misjonitöö, kuna tihti jätsime peatuspaikadesse ja andsime isegi tänaval kõndivatele noortele noorteajakirja „Võbor“. Samuti sai meie grupp paratamatult väga kiirelt lähedaseks, kui veetsime 9-kohalises mikrobussis ja 5-kohalises sõiduautos külg-külje kõrval kõik ööpäevad. Oli aega tutvuda ja lugusid jagada, süüa ja magada, muusikat kuulata ja laulda – üle mitme aasta tundsin endal olevat niivõrd palju aega, et sellega ei oska midagi peale hakata.   

Meie juulis toimunud Omski ja Ülem-Suetuki misjonireisil oli 14 noort Venemaa Ingeri kiriku kogudustest – enamik neist Peterburi ümbrusest, kuid mõned liitusid meiega alles poole reisi peal Marimaal. Omskis jagunesime kaheks rühmaks – esimene liikus linnast 200 km kaugusele Orlovka ja Rõškovo küladesse, minu 5-liikmeline rühm jätkas veel 1,5 ööpäeva teekonda Ülem-Suetukki, eestlaste külla.

Sarnaseid Siberi misjonireise on Ingeri kiriku misjoniosakonna juht Ivan Laptev korraldanud juba viimased 4 aastat, eesmärgiks koostöös kohaliku kirikuõpetajaga korraldada kristlikke lastelaagreid. Lapsi tuleb neisse ümberkaudsetest küladest kokku 20 ringis. Laagris tegime eri vanuserühmades piiblitunde, laulsime üheskoos, meisterdasime, lõunatasime, korraldasime kirikus ja külatänaval lõbusaid võistlusmänge. Päeva lõpetasime viktoriiniga piiblitunni teemal, mis lastele eriti meeldis auhindade tõttu. Iga päev õppisime tundma paar rida Meie Isa palvest ja selle tähendusest. Lapsed olid hästi rõõmsad ja aktiivsed. Kuna külades tavaliselt väga palju üritusi ei toimu, siis tekkis laagri vastu huvi isegi 15-aastastel noortel.   

2012f_9_laager_500pxSellised kord aastas toimuvad lastelaagrid on toeks koguduse regulaarsele tööle, pakkudes midagi uut ja põnevat juba pühapäevakoolis käijatele ning aidates kiriku juurde kutsuda uusi lapsi. Väikestel külakogudustel ei ole tihti ressurssi oma jõududega midagi sellist korraldada. Ka on vanematel külaelanikel üllatav näha ja kuulda, et keegi on kaugelt Peterburist kohale sõitnud. See on omamoodi kultuuriline elamus! Õhtuti käisime veel naaberkülade ööklubides noori otsimas, et nendelegi evangeeliumisõnumit jagada. Kujunes mitmeid emotsionaalseid kohtumisi.

Mina sattusin vene grupiga kaasa Plussmeedia töö Venemaa-poolse osaleja Maria kaudu, kes eelmise aasta reisist nii värvikalt jutustas. Kuna sel aastal oli sihtkohaks just eesti küla, tekkis mul eriline unistus sellise rühmaga liituda. Üllataval ja imelisel kombel saigi see teoks kõigest mõned kuud hiljem!

Kolm nädalat misjonärina elamise kogemusi on hindamatud! Õppisin hästi palju oma rühmakaaslastelt, samuti rohkem tundma ja mõistma Venemaa kultuuritausta ja inimeste loomust. Oli palju aega ka iseenda mõtetele, et taas kord prioriteete tähtsuse järjekorda asetada. Sain ka tutvuda Siberi eesti elanikega ja jagada neile eestikeelset kristlikku muusikat ja kirjandust.

Misjonitöö ei piirdu misjoniorganisatsiooni juhataja või täisajaga töötavate misjonäridega. See on Piibli Sõnum kõigile kristlastele, ka Sinule! Ja Jeesus ütles neile: „Minge kõike maailma, kuulutage evangeeliumi kogu loodule!“ (Mk 16:15)2012f_9_lapsed_500px

Sirli Lend  
Plussmeedia tegevtoimetaja
Fotod: Maria Savitskaja

 

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn