Siberi Eestlased

Jaanipäeva jumalateenistus Ülem-Suetuki kirikusLuterlikul kirikul on juba aastakümnete pikkused traditsioonid Eestist ida pool elavate rahvuskaaslaste teenimisel. Viimastel aastatel on eestlaste teenimine elavnenud nii Lõuna-Siberi külades, Krimmis kui ka Sotšis. Regulaarsed teenistused toimuvad juba traditsioonilistes paikades, nagu Peterburi, Moskva ja Petseri, kus on segunenud kolm kõige olulisemat komponenti: eesti keel, rahvuskultuur ja kombed ning luterlik identiteet.

Emakeelse Jumalasõna kuulutamine ja kuulmine ning palve on kingitus, mis on teiskeelse rahva ja kommete keskel elades hindamatu väärtusega.
Tänavu juulis külastasid Siberi eestlasi Arho Tuhkru ja Jaan Bärenson ning augustis käis Krimmi eestlastel külas Tiit Salumäe.

Jaan Bärenson, Karatuzi rajooni juht Voldemar Saar ja Arho Tuhkru Palvus Jermakovski külas

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn