Anu ja Juha Väliaho

Anu Väliaho Birskis on eestlaste lahkuse üle õnnelik.Birski kogudusse jõudis järjekordne postipakk kingitustega lastele. Pakis leidus riideid, mänguasju ja helkureid ning saatmise algatas eestlanna, kellel oli hästi meeles nende väliseestlaste ja soomlaste hea süda, kes olid tema peret pimedal stagnaajal vahetevahel taoliste kinkidega üllatanud. „Tänutundest tahaks sedasama teha teistele,“ selgitas naine, kes eelistas jääda siin lehes anonüümseks. „Meie elame Eestis ju nüüd nii hästi, riik maksab peredele toetusi ja tööd on ka, Jumal tänatud, olnud.“ 

Ta oli alati saanud Anu Väliaho ringkirju ja nende töö üle rõõmustanud. Mõte osaleda misjonitöös paki saatmisega tekkis, kui ta oli lugenud Eesti koguduste koostatud jõulupakkidest soome-ugri rahvaste lastele. Jaganud oma mõtet mõne sõbrannaga, läkitati asjad teele, olles enne Anult uurinud, mida kõige rohkem vajatakse. Peagi tuli kiri Anult: „Eile tuli postis suur pakk kingitustega meieni. Aitäh teile ja Taevaisale! Uskuge või ei, sel hetkel ei olnud küll ühtegi last kohapeal, aga suured inimesed olid nagu lapsed: hakkasid kohe mängima ja hullama!“Kingitused on plaanis lastele edasi anda lõikuspühal ning pakis olnud maisikepikesed pannakse siis pidulauale. Birski kogudus kannab kingi saatjaid edaspidi eestpalves.

Piret Riim

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn