Anu ja Juha Väliaho

Detsembris 2008 toimus Birskis kogudusekooli raames seminar vaimulikust tööst mari keeles. Kohale oli tulnud aktiviste 17 kogudusest, et arutleda mari keele laiemat ja tõhusamat kasutamist evangeeliumi kuulutamisel. 

Siinkandi mari külades ei tee peale Birski koguduse tööd ükski kirik. Meie kuulutustöö on seevastu aktiivne ja oleme märganud, et külades võetakse marikeelne sõnum vastu palju paremini kui venekeelne. Mari vaimulik sõnavara on veel uus ja harjumatu nähtus. Uute sõnade leidmine ja leiutamine on töös väga oluline. Suur abi on siin hiljuti ilmunud värskest mari Uue Testamendi tõlkest. 

Palju on meid aidanud maakonna marikeelse ajalehe toimetaja, ajalooõpetaja Slava Kamiljanov, kes ristiti meie koguduses paar aastat tagasi. Seminar lõppes 100% marikeelse jumalateenistusega, mida juhatas meie diakon Slava Abdullin ja mida mari keele mitteoskajaile tõlgiti.

Slava Abdullin, kes lõpetas veebruaris nelja-aastase kirikuõpetaja koolituse, ordineeritakse kevadel esimeseks mari rahvusest luterliku kiriku õpetajaks.Jõuluks said kõik koguduse pered marikeelse Jeesus-filmi ning Birski koguduse ansambli CD marikeelsete vaimulike lauludega. Juba kolmandat aastat järjest osales jõulupakkide tegemisel ka EELK Pärnu Eliisabeti kogudus koos veel mõne kogudusega Eestist.

Anu ja Juha Väliaho

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn