Ingeri Kirik

Mitte suvitaja, vaid tõlk-ehitusabiline. Heikkitööülikond pärineb koguduse kasutatud rõivastekauplusest. Segumasin on kohalikust kaubandusvõrgust,mudelit on omal käel täiendatud.

Igapäevaelus mehaanikutööd tegev Heikki Riim viibis 2007. aasta kevadsuvel kuu aega maride seas Baškiirias, kus ta töötas Birski luterlikus koguduses ehitustalgutööl tõlgina. Tõlkida oli vaja soome talgulisi ja kohalikke ehitajaid, et ühisest tööst koguduse misjonimaja ehitamisel midagi välja tuleks. Muidugi pani Heikki käe külge ka ehitusel ja südamelähedasel autoremontimisel. Idee talguliseks minna sündis aasta algul ühe soomlasest ehitusveterani e-kirja peale, milles mees kutsus ka eestlasi üles minema Venemaale hõimurahvaste kogudustesse talgutöödele, nagu seda olid teinud soomlased juba 1990. aastate algusest saadik. 

 

Vundament hakkab seisma 28-l 1,8 m pikkusel 32 cm läbimõõduga betoonpostil, mille jaoks puurivad auke naabrimehed. Pinnas on kivideta,puhas must muld.

Tavaks oli kujunenud minna kuuks ajaks, mille jooksul jõuab nii üht-teist näha kui ka ära teha ja samas ei kannata kodune elu märkimisväärselt. Rahalised vahendid on hankinud iga mineja ise, ka on tulnud kodust kaasa võtta tööriistu. Reisi plusspooleks on enamasti peetud kohalikus elus osalemist.

Heikkiga koos töötas kolm pensionieas soomlast ning kuus-seitse palgatud meest Birski ümbrusest. Kolme nädala jooksul püstitati vundament majale, kuhu tulevad kahele korrusele majutus-ruumid ja töötoad. Töö katkes mõneks päevaks, kui Birskist pühkis üle tugev keeristorm, mis katuseid lõhkudes ja puid murdes viis üheks päevaks gaasi ja kolmeks päevaks elektri kogu linnast. Kui ehitust jälle jätkata sai, ilmus veel üks omakandi mees, kes pakkus end tellistest müüri laduma – sedakorda vabatahtlikuna…Töö oli kiire ja korralik – paistis, et Jumalal oli plaan temale ehitatav maja siiski õigeks ajaks valmis jõuda!linnast. Kui ehitust jälle jätkata sai, ilmus veel üks omakandi mees, kes pakkus end tellistest müüri laduma – sedakorda vabatahtlikuna… Töö oli kiire ja korralik – paistis, et Jumalal oli plaan temale ehitatav maja siiski õigeks ajaks valmis jõuda! 

Heikki julgustab hõimurahvaste juurde talgutööle minema kõiki, kel huvi on. Ei pea sugugi olema ehitusspetsialist, kuna juhendaja on grupiga kaasas. Töö käib traditsiooniliste vahenditega ja igaüks saab edeneda temale sobivas tempos.

Piret Riim
Fotod:  Heikki Riimi erakogust 

Töö 36-kraadises leitsakus, mis vahetus 6 kraadi vastu pärast keeristormi.

Niikaugele jõuti nelja nädalaga.


Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn