Ingeri Kirik

7 150pxJoškar-Ola luterlik mari-vene kogudus valmistus koguduse 20. sünnipäevaks toimekalt ja täie tõsidusega. Juba aasta varem moodustasime komisjoni, kelle välja töötada jäi programm: mida teevad lapsed, mida noored, mida vanemad inimesed. Koguduse memmed koostasid pika nimekirja tegevustest, mida on vaja ja võimalik teha: korrastada territooriumi, kaunistada peopaik lilledega, meisterdada kingitusi, koguda raha jne.

Kuna üks meie koguduse liige on kohalikus nukuteatris peakunstnik, siis saime sealt laenuks ehtsaid teatrinukke etenduse korraldamiseks. Selles lõi kaasa palju koguduse noori ja lisaks astus meile proovide ajal sisse palju noori tänavalt, kes said samuti nukkude liigutamist katsetada ning niimoodi koguduse ettevõtmises osaleda. Lisaks nukunäidendile valmistasid noored ette pantomiimi, mängisid kitarridel, flöötidel, klaveril, viiulil, süntesaatoril ... Kõike tehti Jumala auks siira südamega! Ka vanamemmed mängisid nukkudega etenduses „Inglid laulavad". Iga memme juhtida oli kaks inglit, kes Eestist saadetud Misjonikoori CDlt valitud laulu saatel sirmi tagant välja astusid ja pilve peal tantsima hakkasid.

7 3 400pxKui peopäevaks määratud kuupäevad 16.-18. august lähenema hakkasid, tegime proove kaks korda nädalas. Proovid algasid alati palvega. Võtsime proove täie tõsidusega, mis ei tähenda, et meil poleks olnud samal ajal lõbus. Õigel juubelipäeval, 14. augustil ostsime kaks torti ja tähistasime seda isekeskis. Kui jõudis kätte peaproov, oli igaühel oma ülesanne: kes kitarri ei mänginud, see ulatas mängijale tooli; kes koristas, kes tassis asju, kes kohendas kostüüme, et kuskilt ei ripuks niite ja kõik oleks korrektne. Koos lihvisime veel programmitervikut, pakkudes välja, et lapsed võiksid lavale astuda hoopis nüüd või et just siinkohal sobib luuletust
lugeda ...

Teadsime oodata umbes 70 külalist ja arvasime, et koos omadega on tulijaid 110-120. Kokk aga ütles, et toitu tehti 150-le inimesele! Pöörasime toitlustamisele muide suurt tähelepanu, sest koriseva kõhuga inimestele pole mõtet Jumalat kuulutada ... Peoks õpitud programmiga saame aga edaspidi sõita teistessegi paikadesse tutvustama, mida ja kuidas me Jumala auks teeme.

 7 2 400px

Fotod: Väliahode kogu

 

Hõimurahvaste Aeg, 2013 2(10) lk. 7.

 

 

7 1 400px

 

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn