Ingeri Kirik

2013k 13 4 200pxIngeri kiriku noortemeedia Võbor on jõudnud uuele tasemele: soomlaste ja eestlaste toel alustatud ajakiri pandi esmakordselt kokku ainult oma jõududega.

Vepsa juurtega Ksenja Kuzmina mängis jaanuari algul Peterburis kolme riigi noorte ühises meedialaagris vändatud lühifilmis peaosa.  Mõnepäevaseid laagreid, kuhu noored kogunevad mitmesuguseid meediatöö oskusi omandama, on peetud kordamööda kolmes riigis alates 2010. aastast. Neis sündinud looming, viimasel ajal peamiselt video- ja fotograafiatööd, riputatakse noortemeedia veebilehele.

Varem pandi kolme riigi noorte koostöös kokku ka ajakirja, mis ilmub neli korda aastas kõigis kolmes riigis. Soomlased olid need, kes eestlastele ja Ingeri kiriku noortele meediategemist õpetama asusid ning algul ka materjali tootmisel toeks olid. Nüüd suudetakse ajakiri Võbor, mille vanem sõsar Soomes kannab nime Nuotta ja Eestis Pluss, juba kõikjal iseseisvalt kokku panna.

Luterlikku Ingeri kirikusse kuulumist peab Võbori vabatahtlike meeskonda kuuluv Ksenja peretraditsiooniks. Ema tõi ta siia juba lapsena, sest just sellesse kirikusse on nende suguvõsa liikmed kuulunud. Neiu abistab Peterburi Püha Maria koguduse pühapäevakooli töös. „Lapsed tunnetavad hästi, et see paik pole tavaline lasteaed või kool," kinnitab Ksenja. „Siin suhtutakse neisse armastusega ja ka lastele meeldib iga päev kaaslastele jagada armastuse killukesi."

Noortemeedia Võbor tegevtoimetaja, Soomes meediatööd õppinud Maria Savitskaja sõnul pole meedia ainus noortetöö haru, mis Ingeri kirikus viimastel aastatel kiirelt areneb. Korraldatakse mitmekesiseid laagreid, kuhu saavad osalejaid saata ka väiksemad kogudused, kes oma  jõududega ei jõua selliseid läbi viia. Ühe projekti raames saavad noored toetada näiteks lastekodulapsi. Kirikus on esile kerkinud misjonäriandega inimesi, kes oskavad lausa tänavatel inimestega usuasjust kõneleda ja neid kogudusse kutsuda.

2013k 13 3 200pxSuurepärase väljanägemisega ajakiri Võborgi koos samanimelise veebilehega on hea ristiusu tutvustamise ja kogudusse kutsumise vahend. „Varem käisid meie kogudustes noored, kes olid põhiliselt siinsete soomeugrilaste järeltulijad. Nad hakkasid kutsuma kaasa oma sõpru ja nood omakorda omi sõpru. Nii meie kirik kasvab – suhtlemise kaudu," selgitab Maria. „Noortele on oluline, et nende tehtav ei jää kuhugi siseringi, vaid on rahvusvaheline ja arengupotentsiaaliga."

Hõimurahvaste Aeg 2013 1(9), lk. 13.

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn