Ingeri Kirik

PlussMõni aasta tagasi palvetas Soome suurima kristliku noorteajakirja Nuotta projektijuht Tommi Hakkari ajakirja tuleviku pärast. Ta peas hakkas
keerlema sõna Eesti. Praktiliselt kohe sai ta kokku paari eestlastest noorsootöötajaga, kes olid just tundnud vajadust Nuotta toimetusega kontakti võtta. Selliselt sai alguse koostöö, kus ühiselt antakse välja evangeelset noorteajakirja Soomes, Eestis ning Venemaal.

Esimese eestikeelse, Plussiks nimetatud ajakirja materjal tõlgiti soome keelest ning soomekesksus ei jäänud eesti lugejatel märkamata. Kui üllitist nägi aga Ingeri kiriku pastor Pekka Jauhiainen, leidis too, et ajakirja tegemine koos soome meediatöötajatega kuluks ära ka Ingeri kiriku noortele.

Kultuurid kohtuvad

Teise Plussi numbri jaoks koguti materjali 2010. aasta augustis Lääne-Nigulas, kus olid koos kolme riigi meediahuvilised. Kõigest mõne päeva jooksul valmisid sisud ajakirjadele Nuotta, Pluss ja Võbor.  See, et toimetustes tegutsesid omase kultuuri esindajad, ei jäänud lugejatel taas  märkamata, seekord tunnustavalt. Huvitavateks peeti ka neid lugusid, millede autoriteks olid naabermaade noored: meedialaagris oli selgunud, millised teemad mis vaatenurgast kuskil huvi pakuvad.

”Võbori noortel on hoopis teistsugune kultuur, see mõjub nagu värske tuuleiilikene,” märgib ajakirjade kaastööline Triin Salmu. ”Meil on jätkuvalt palju õppida,” tõdeb ka Tommi Hakkari, meenutades, kuidas homosuhete teemaline artikkel kohtas Soomes ja Venemaal ühtemoodi ärritunud vastuvõttu, mille põhjused olid aga täiesti vastandlikud.

 

 

Pluss_grupp”On asju, mida tulebki teha üksi, aga üllatav on, kui palju ühiselt jõuab!” särab Plussi tegevtoimetaja Sirli Lend. ”Kui näiteks soomlased on juba kirjutanud mõne väga hea artikli piibliõppe teemal, siis pole meil mõtet sama asja uuesti leiutada, vaid saame oma energiat kulutada
mõne Eesti kristliku sündmuse kajastamisele.  Piibliteemalised tekstid ongi ühiseks kasutamiseks hea näide, sest nende sisu sobib kõigile.”

Sirli tõdeb, et hetkel pole Plussi muidu väga motiveeritud ja asjalikus tiimis kedagi ajakirjandust õppinut. ”Soomlaste toimetuses on ka professionaale ja meile on see koostöö praegu ammutamise koht. Kolmepoolne koostöö kindlasti jätkub, ehkki eestlastel on lihtsam kohtuda
soomlastega, kellega pole viisatakistust. Kui umbes 20 inimest saavad ühel päeval kokku ja nii sünnibki terve uue ajakirjanumbri sisu, siis on see väga produktiivne päev.” 

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn