Ingeri Kirik

Slava Abdullin (vasakul) on võtnud Birski koguduse juhtimise misjonär Juha Väliaholt üle.  Foto: Anu Väliaho15. novembril 2009 ordineeriti Ingeri Evangeelse Luterliku Kiriku kirikuõpetajaks senine Birski koguduse diakon Vladislav Abdullin. Tegemist on esimese mari rahvusest pastoriga, kes on lõpule viinud teoloogiaõpingud Ingeri kiriku Keltto Teoloogilises Instituudis. Ordinatsiooniteenistus toimus IELK Püha Maarja kirikus Peterburis ja selle viis läbi piiskop Aarre Kuukauppi.

Birski kogudusega on Slava – teda tuntakse just selle nimega – seotud aastast 2000, kui misjonärid Väliahod pidasid Birskis esimest korda jumalateenistuse. Siis oli Slava Abdullin ristitavate seas. Kristlaseks saanud, hakkas Slava kohe osalema kuulutustööl maride külades. Elukutselt mari rahvamuusik-koreograaf ning fotograaf, oli ta kümne aasta vältel käinud koos muusikutega külades esinemas ja rahvatantse õpetamas ning oli ka ise osalenud loodususundi ohvripidudel. Sellise mehe kristlaseks saamine pakkus maridele suurt huvi ning teda võeti tõsiselt. Piirkonnas hakkas huvi ristiusu vastu jõudsalt kasvama ning Ingeri kirik suunas seni Joškar-Olas töötanud misjonärid Väliahod Birski koguduse ülesehitamist eest vedama. Slava Abdullin elas oma õpetajast abikaasa ning poja ja tütrega Birski koguduse väikesel maalapil vanas palkmajakeses ning kohtus inimestega nii koguduses kui kodudes. Külades hakkas ta andma leeriõpetust, õppides ise samal ajal kaugõppes Peterburi lähedal Kelttos diakoniks. Järgnes pastorikoolitus sealsamas. Koos Slavaga ordineeriti pastoriks veel Kaasani kogudust juhtiv Anatoli Pogasij. Nüüd on IELK Uurali praostkonnas juba seitse ordineeritud vaimulikku.

Slava alustas täiskohaga tööd Birski koguduse karjasena kohe pärast õpingute lõpetamist märtsis 2009 ning novembrist on siin ka ametlikult koguduseõpetaja, kellele on maride hingeelu tuttav ja omane. 

Piret Riim

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn