Misjonirühmad

Handimaale…

Heigo AusmeesAugustis oli mul koos Signe ja Anrega taas võimalus külastada sõpradest hante Siberi tundras. Alustasime rännakut koos sõbra ja teejuhi Nikolai ning Oljaga Hantõ-Mansiiskist. Jalgsimatk tundrasse kulges tavapäraselt – palju higi ja sääski. Teisel päeval leidsime oma sõbrad erilise vaevata üles ning saime nendega veeta veidi kauem kui nädala. Mängisime lastega, vestlesime täiskasvanutega ning jagasime vaimulikke raamatuid, filme (hantidel on nüüd püstkodades juba DVD-mängijad ja generaatorid) ja mp-3 mängijaid vaimulike tekstide ja muusikaga.

Olime oodatud ja lahkelt vastu võetud me sõprade juures. Tahame hantide külastamist kindlasti jätkata ja viia sinna tuleval aastal evangeeliumikuulutajaid nende oma rahva hulgast. 

Tulime GPS-i abil omapead tagasi ning lõpus võttis meid isegi üks roomikmasin peale. Oli õnnistatud ja hoitud reis. Kohtumiseni tuleval aastal tundras!


Heigo Ausmees

 

++++++++++
Andrus Kask on hantide maal käinud juba kaheksa korda. Tänavusuvise reisi meeldejäävamaid hetki kirjeldab ta nii: 
Kolm-neli aastat tagasi saime Eestist hantide juurde sõites südamesse soovi kutsuda Komimaalt kaasa ka komi kristlasi, kes kuulutaksid nii sealpool mägesid elavate rahvuskaaslaste kui ka hantide seas. Nüüd nägime, kuidas Jumal oli kinnitanud silda Uuralist itta ja läände jäävate alade vahel. Eriti avaldas muljet, kuidas ühes Obi äärses külas tulid kohalikud komid meiega kaasas olnud komide juurde, et nendega jagada oma kultuuri ja läbielamisi ning laulda rahvalaule.
Andrus Kask 

Marimaale…

Augustis sai läbi metsapõlengutest räsitud ja suitsuse Venemaa teoks meie teine reis Marimaale. 1900 km sõiduks Tallinnast Joškar-Olasse kulus matkabussiga 36 tundi. Mitmes külas saime inimestega kõnelda, neid julgustada ja nende eest palvetada. 

Elõmbajeva külas ei olnud veel evangeeliumi kuulutatud. Seal tegelesime päeval lastega, õhtul toimus kultuurimajas eesti kultuuri tutvustav õhtu. Kohale tuli umbes 60 inimest, kellele tutvustasime Eestit, laulsime ja tunnistasime Jumala suurtest tegudest meie elus. Hiljem kutsusime kõiki teed jooma, nagu kohalikel tavaks. Kõigi üllatuseks oli vahepeal hakanud õues sadama kõva äikesevihma, nii et inimesed ei saanud ära minna! Tänu sellele said meiega kaasas olnud kohalikud kristlased jagada marikeelseid Uusi Testamente ja kristlikku kirjandust, mida haarati kaasa ka naabritele ja tuttavatele. 
Piret Neimann

Komimaale…

Foto: Mari KerdeKomimaal elavad suure südamega inimesed. Näha nende hoolivust kaasinimeste vastu, nii külaliste, sõprade, tuttavate kui pere suhtes oli liigutav ja hämmastav kogemus. Saime ka ise sellest osa, aidates füüsilise puudega värskelt ristitud koguduseliikme kodus tapeeti panna ning aknaraame värvida, ühinedes endisest vangist jutlustaja ning tema noorpõlvesõbraga päästepalves ning aidates läbi viia lastekodulastele mõeldud põnevat ja sõnumiga täidetud hommikupoolikut või pärastlõunat. Väike kogudus, kus me abiks olime, ei jõua kõike üksi ning vajab seetõttu julgustust ja toetust. Selleks olime seal ja seda saime ka rohkelt ja südamest anda. Tänu, millega see vastu võeti, andis taas tunnistust ligimesearmastusest, millist pole varem kogenud. 
Mari Kerde

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn