Misjonirühmad

hanti_paat_250pxRändamine mööda tundrat kontaktide loomiseks põhjapõdrakasvatajatega ja evangeelne töö mari külades nende ohvrihiite lähedal, udmurtide kristlike töötegijate julgustamine ja eesõigus ristida uusi handi kristlasi – need on vaid mõned seigad eestlaste misjonireisidest suvel 2009.
Neljal misjonirühmal oli võimalus jagada Jumala armastust hõimurahvaste hantide, udmurtide ja maride hulgas. 19 „misjonäri“ hulka kuulusid seekord metodisti, nelipühi, Vabakoguduste Liidu ja EEKBL-i koguduste liikmed. 

Eesti Evangeelse Alliansi Evangelismi- ja misjonitoimkond tahab tänada kõiki, kes on toetanud seda tööd oma palvete ja annetustega. Teie abiga saab töö hõimurahvaste seas võimalikuks!

 

+++++++++++++++
marimaa2009_040Maridel on üle saja jumala ja mitu suurt usupüha, mis toovad ühte ohvrihiide kokku kuni 3000 inimest. Tervise ja õnne nimel ohverdatakse põhiliselt hanesid. Need traditsioonid on mari rahva seas aastasadade vältel tugevalt juurdunud. Nii mitmeski külas tuldi meile ütlema, et see on tore, kui räägite meile oma usust, aga meil maridel on oma usk.

Reisi käigus korraldasime külades lasteüritusi ja Eestit tutvustavaid õhtuid koos evangeelse osaga. Meie rahvariided, mida enamik kandis esimest korda elus, said maridele tõmbenumbriks. Ürituse lõppedes oli aega kohalikega suhtlemiseks ja oma usust tunnistamiseks. Marid on harukordselt külalislahked ja sõbralikud. Leidsime avatud südametega inimesi, kes soovisid oma ellu muutust, mis oli masendav alkoholismi, töötuse ja lootusetuse tõttu. Zoja oli üks neist toredatest mari memmedest, kes andis oma elu Jumalale, jättis joomise maha ja küttis meile tänutäheks sauna. Kohtumine Elviiraga tekitas alguses lausa kõhedust, sest ta hakkas keset lasteüritust meie peale vihaselt karjuma. Õnneks see lugu siinkohal ei lõpe. Järgmisel õhtul klubis oli Elviira taas kohal ja otsis inimest, kes räägiks talle pikemalt Jumala muutvast väest. Lugu lõppes sellega, et ta otsustas anda oma elu Jumalale ja sai ka ristitud. Hiljem tunnistas klubi juhataja, et Elviira silmad on palju sõbralikumaks muutunud. 

On võrratu olla üheks väikeseks lüliks Jumala suures misjonitöö ahelas. Tihti polegi vaja rohkemat, kui olla olemas inimeste jaoks enda kõrval ja juhtida nad Jumala juurde. 
Piret Neimann
EKNK välismisjoni sekretär

+++++++++++++++
Ansambel Shumpoton Eesti sõbradegaJumal on õnnistanud Udmurtiat ja hakanud liikuma udmurtide keskel, eriti viimasel ajal. Keegi ega miski ei saa seda peatada! Oleme Jumalale väga tänulikud, et igal aastal on tulnud meile külla sõbrad Eestist. Koos oldud aeg on alati olnud unustamatu, kus Jumal on näidanud oma imelist väge! 
Vera Kulikova

+++++++++++++++
Venemaale sõites palusin Jumalalt meile üllatust, ja seda Ta tegi. Nädala jooksul nägin palju muudetud elusid, inimesed said Püha Vaimult uusi ande ja uusi kogemusi Jumalaga. See oli meile kõigile elumuutev kogemus.Enne reisi ei suutnud ma kuidagi meelde jätta selle koha nime, kuhu pidime sõitma. Nüüd ei unusta ma seda nime kunagi. 
Yuri P. Velloso

+++++++++++++++
tants_400pxSeitsmest aastast, mil hantide juures on käidud, olen kuuel korral isiklikult osalenud. Igal reisil on olnud oma kindel eesmärk, kord on selleks vajadus töötegijate, kord kohalike kirikujuhtide tähelepanu järele. Alati on tekkinud üks küsimus: millal me hakkame vilju nägema? Seekord saime esimest korda inimesi ristida. Oli eriline tunne teha seda kohas, kuhu oleme oma südame pannud. Sellisel hetkel lihtsalt mõtled kõigile seiklustele ja tormidele, mis on aastate jooksul olnud, aga ka kahtlustele, mis on lahkudes jäänud. Alatisele küsimusele, mis saab edasi? Ja kuuldes korraga handi rahvariideis tunnistajate laulu soise oja ääres, sääskedest kubisevas metsatukas, tunnetad, et see on võit! Võit nende inimeste elus, kes seda ristimist ootasid. Võit nende inimeste elus, kes on aastaid oodanud oma rahvuskeelset palvegruppi. Võit meile, et me ei ole tühja jooksnud. Võit kõigile, kes on sirutanud käe andmiseks või palvetanud. 
Andrus Kask
EMK Räpina koguduse pastor 

+++++++++++++++
signe_olga_tundras2009Sel aastal sai teoks järjekordne reis tundrasse põdrakasvatajate-hantide juurde. Kuna meid sel suvel ei osatud oodata, olid põdrakasvatajad kolinud oma karjaga kõige kaugemasse suvelaagrisse, mille ülesleidmine võttis kolm päeva aega. Üllatusele vaatamata sai meile osaks väga sõbralik vastuvõtt, leidsime hea kontakti nii täiskasvanute kui ka lastega. Meie eesmärgiks on hoida ja luua uusi kontakte põdrakasvatajatega. Jagasime nendega  oma usku ja mõtteid ning osalesime majapidamistöödes. Mängitud sai võrkpalli, kus osalesid nii handid kui ka eestlased, lapsed kui ka täiskasvanud. Saime abiks olla ka põtrade püüdmisel (kes aitas põtru püüda, kes koertega või ilma olid ringis valves). Eriliselt südamesse jäi uus handi perekond, kes olid väga avatud ja lahtise südamega. Jätsime neile Markuse evangeeliumi ja muud handikeelset vaimulikku kirjandust. 
Signe Liivak

tundras2009_hyvasti

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn