Mari misjon

Noppeid reisist Marimaale2012f_7_Mari-El_300px

Käisime kümne päeva jooksul Marimaa erinevates külades ja linnades. Viisime läbi evangeelseid üritusi, kus oli palju muusikat, tunnistusi ja lühike sõnum Jumala Sõnast. Tavaliselt esitasime alguses küsimuse: mis on Eesti pealinn? Vastuseks pakuti erinevaid linnu, isegi Riiat ja Moskvat, kuid alati tuli kusagilt rahva seast ka õige vastus. Meie õhtu lõppes alati palvega ja kui rahvast oli palju, jõudsime ööbimiskohta alles öösel. Inimesed tahtsid rääkida ja olid tänulikud. Jagasime ka kirjandust ja marikeelseid Uusi Testamente. Suur osa meie teenistusel osalejatest olid muidugi lapsed. Meiega kaasas olnud abielupaar German ja Julia (pildil all) riietusid klounideks ja viisid läbi mänge, mis lastele väga meeldisid.

Ühes külas nägime meestekampa, kes jõi õlut ja mängis kaarte. Meie kutse peale tulid mehed õhtusele teenistusele. Kamba juht Oleg oli päris purjus ja rõvetses. Meie üllatuseks oli ta järgmisel õhtul teises külas jälle kohal. Seekord oli ta juba pisut vähem purjus. Kolmandal õhtul, kui teenistus toimus tema kodukülas, oli Oleg täiesti kaine, puhtad riided seljas, ja pidas korda. Me palvetasime Olegiga koos, ta oli väga tänulik.

2012f_7_klounid_500pxKohaliku luterliku kiriku pastor korraldas meile väljasõidu rehabilitatsioonikeskusesse narkomaanide juurde. Viisime läbi teenistuse ja palvetasime mitme inimese eest. Ka sinna jäi killuke Jumala armastust.

Tänan kõiki, kes meie reisi pärast palvetasid. Me võime ju mõelda, et mis see mari rahvas meile korda läheb. See on võõras mure, me ei puutu ju nendega kokku. Aga see on rahvas, kelle hädakisa on jõudnud taevani. Jumal tahab ka selle rahva seast tõsta üles vaimulikke juhte, viia ka see rahvas tõotatud maale. Hiina vanasõna ütleb, et kui sa aitad teise paadi üle jõe, siis tea, et sinugi paat on juba teisel kaldal!

Fotod: Riho Pors
Hõimurahvaste Aeg Nr 8, 2012. lk. 7.

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn