Mari misjon

5_Riho_300px
Oleme juba mitu suve järjest käinud misjonireisil Marimaal. Möödunud suvel kohtusime ühes külas koolidirektor Anatoliga, kes meid rahvarõivais tantsimas nähes oli meeldivalt üllatunud. Mari rahvusest Anatoli ise on seitsme lapse isa ja tema südamesoov on aidata  oma rahvast, eriti noori, et nad ei langeks alkoholismi ega vaesusesse, mida on Marimaal palju. Kuulnud meie grupi liikme German Andrejevi tunnistust sellest, kuidas Jumal tõi ta välja narkosõltuvusest, kutsus direktor meid samadest probleemidest rääkima kohalikku kooli. Nii sõitsimegi Germaniga kahekesi sügisel uuesti Marimaale.
Õpetajate sõnul kohaliku kooli ligi 1000 õpilase hulgas narkoprobleeme otseselt ei ole, kuid oht võib tekkida siis, kui noored lähevad mujale õppima. Pidasime kahel päeval loenguid keskkooliklassides, viisime läbi mänge, toimus viktoriin. German tunnistas oma kogemustele toetudes, kui kiirelt tekib narkootikumidest sõltuvus ja depressioon, mis inimese surmateele viib. Meil oli keelatud rääkida Jumalast, kuid saime rääkida õigetest valikutest elus ja juhatada õpilasi piibellike väärtuste juurde. Vastuvõtt oli hea nii enamike õpetajate kui ka õpilaste poolt. Direktor ütles, et ta pole kunagi näinud meie taolisi kristlasi, kes on rõõmsad ja oskavad isegi nalja teha.
Eeloleval suvel on Marimaale plaanis minna juba kahe grupiga – üks läheb Joškar-Olasse appi palvemaja remontima ja teine sõidab küladesse evangeeliumi kuulutama.
Foto:  Autori kogu.

Hõimurahvaste Aeg 7, 2012. lk. 5.

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn