Mari misjon

Mari kristlane Viktor hiies palvetamas.  Foto: Piret NeimannEesti Evangeelse Alliansi misjonigrupid on käinud Marimaal 2009. ja 2010. aastal. Eri kirikutest pärit kuueliikmelist misjonäride gruppi on juhtinud EKNK misjonijuht Peep Neimann koos misjonisekretärist abikaasa Piretiga. Kutsujaks on olnud Joškar-Olas asuv nelipühi kogudus.
...
Suurem osa Marimaa põlisrahvast on kaheusulised – nad käivad nii hiies kui õigeusukirikus. Peebu hinnangul ei saa nad piisavalt piibliõpetust ega loe Piiblit ka ise, sest vaevalt nad muidu enam hiide läheksid. Maride kogudused pole üldjuhul registreeritud. Koos käivad väikesed, tihti  mõne misjonäri poolt rajatud usklike grupid. Emakeelseks tööks napib pastoreid ja teisi töötegijaid.
Pireti sõnul pole misjonireisidel kindlaid mustreid, vaid tuleb olla avatud Jumala tegutsemisele. “Kui 2009. aastal avanesid meile  uksed vangeelsete ürituste korraldamiseks, siis viimasel korral näitas Jumal, et hoopis kogudus vajab abi. Kristlikku sõnumit ei taheta paljudes kohtades kuulda, öeldakse, et meil on oma jumal jne. Usklikud on masenduses, et nad ei saa hakkama. Paljud on haiget saanud ega saa ka omavahel enam läbi. Meie ülesandeks sai aidata neil pöörata pilk nähtava olukorra pealt jälle Jumala peale, et nad saaksid usu ja lootuse tagasi ning suudaksid jälle tööd teha,” selgitab Piret eestlaste mullust rolli Marimaal. Eestlased said seekord ka lepitusameti. “Püüdsime eri gruppide juhtidega erimeelsuste põhjustest vestelda. Meid kutsuti jumalateenistust pidama. Ütlesime, et teeme seda ainult siis, kui teie kõik kohale tulete,” kirjeldab olukorda Peep. “Algul oli sel teenistusel tunda pinget, aga pärast olid kõik sõbralikult koos. Neil on olemas igatsus leida kõigile sobiv pastor ning pidada vähemalt kord kuus ühine jumalateenistus. Oleme kuulnud, et praeguseks käivadki kaks gruppi juba koos,” rõõmustab Peep.
...
Novembris 2010 külastasid Marimaad ka Eesti kurdid kristlased. Neid tuli kuulama 70-80 kohalikku. “Usun, et sealne olukord läheb iga aastaga paremaks,” on EKNK misjonijuht optimistlik. “Oluline on, et meie jätkuvalt küsiksime nii Jumalalt kui ka kohalikelt, mida me teha saame, ning jätkaksime seal käimist.
...
Algamas on uus kursus ka soome-ugri misjoni- ja piiblikoolis. Marid on loomult tagasihoidlikud, neid tuleb õppima minekuks julgustada. Meie tänavuse reisi üks eesmärk võikski olla see julgustamine, et maridest võiks kasvada töötegijaid ka piiblikooli kaudu.”
Piret Riim

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn