Fakte soomeugrilastest


Hõimurahvaste kaart 2009a.
Et suuremalt näha,
kliki LOE LISAKS...
 
Kui Venemaa kristlastest moodustavad protestandid1,5%, siis sealsete soomeugrilaste seas on protestantekõigest 0,1% (Ljus i Öster, 2004). Viimase20 aasta jooksul on Venemaal rajatud sadu ja sadukirikuid ning algatatud misjoniprojekte, aga soomeugrilasedon vastanud evangeeliumile 15 kordaaeglasemalt kui teised.

Mis on selle põhjuseks?

Kas evangeeliumi kuulutamise strateegia onkoostatud vene kultuuri silmas pidades ja soomeugrilasteeripära tähelepanuta jäetud? Või onpõhjuseks evangeelse töö ja kirikute rajamisegategelemine põhiliselt linnades, samas kui suuremosa soomeugrilasi elab maal? On ehk vanad paganlikudreligioonid osutunud oodatust tugevamaks,samas kui kristlusel on võõrreligiooni maine?Kui me soovime teha soomeugrilaste seas tööd tõhusamalt,tuleb leida küsimusele lahendus ja töötadavälja vastav strateegia.
Hõimurahvaste kaart
 
 
 
PDF-versiooni (2 A4) saab alla laadida siit.
 

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn