Mari lood

Tatjana Talantseva; Foto: Olga Tihhoneva
Tatjana Talantseva; Foto: Olga Tihhoneva

Mu vanemad olid usklikud. Ema rääkis meile seda, mida ta ise ristiusust teadis: et Jeesus käis koos 12 õpilasega maa peal ringi ja et ta ema nimi oli Maarja. Vanemad palvetasid ikoonide ees ja kutsusid mindki koos õega neist palvehetkedest osa saama. Aga nad käisid palvetamas ka ohvrimetsades ja seetõttu jäid usuasjad meile segaseks.

Usklike maridega sain esmakordselt kokku 1990. alguses, käies südamliku õhkkonnaga koosolekutel ühes mari kodus. Marikeelset jumalasõna tol ajal ei olnud, Piiblit loeti vene keeles ja keegi tõlkis loetut vabas vormis. Laule oli juba tõlgitud, ja oh kuidas need meile meeldisid!

Mulle meeldisid need koosolemised, aga mu kodused polnud sellega nõus ja ma ei läinud enam. 

Uuesti hakkasin vaimulikel koosolekutel käima alles siis, kui abikaasaga 2007. aastal lahku läksime ja olin sunnitud kahe lapsega kortermajja elama asuma. Lootusetuna näivas olukorras meenusid kohtumised usklikega. Seekord kogunes mu elupaiga lähedal karismaatiline kogukond. Astusin nende liikmeks. Koosolekutel räägiti vene keeles, ehkki osalejate seas oli ka marisid. Ajapikku hakkasin igatsema  kodukoosolekute õhkkonda. Kui saaks mari keeles vähemalt laulda ja palvetadagi, mõtlesin. 

Saanud endale U Sugõni, marikeelse Uue Testamendi,  hakkasin seda innukalt lugema. Alguses polnud see kerge, kuid jätkasin hoolega ja mida kaugemale jõudsin, seda enam tekst mind haaras. Nüüd loen U Sugõni regulaarselt ja selle abil on Piibli sõnum mulle avanenud sügavamalt kui kunagi varem. See on tekitanud minus soovi ka oma rahvale rõõmusõnumit jagada. Emakeelne Sõna on niivõrd rõõmustav ja vägev, et tunnen otsekui tuld südames: ma ei saa seda vaid enda teada jätta! Soovin minna mari küladesse, kutsuda inimesi kokku ja rääkida neile head sõnumit, laulda ja tunnistada Jeesusest.

Hõimurahvaste Aeg 2014 2(12) lk.9.

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn