Komi lood

Komi kristlased Eesti misjonirühmaga teel Podjelski külla (Komi keeles Põddelnöi)
Komi kristlased Eesti misjonirühmaga teel
Podjelski külla (Komi keeles Põddelnöi)

Helsingi Piiblitõlkeinstituuti jõudis tänukiri Komist, koolipoiss Ivanilt Podjelski külast: „Me saame nüüd jälle elada koos emaga!” 

Mõni aeg tagasi oli Ivani emalt, alkohoolikust Marinalt vanemlikud õigused ära võetud ja Ivan ning tema õed-vennad jäid teiste kasvatada. Paar aastat tagasi haigestus Marina tõsiselt ja sattus haiglasse. Usklikud mehed külast läksid teda vaatama, kinkisid komikeelse psalmide raamatu ja veensid seda lugema. Marina hakkaski raamatut uurima ja imestas – komikeelsest tekstist paistis välja see, millest ta varem polnud aru saanud: Jumal tahab ja suudab inimesi aidata!

Naine hakkas palvetama ja Jumal vastas talle: ta toibus raskest operatsioonist hästi. 

Usklikuks saamisega muutus Marina elu täiesti. Vahe varasemaga oli nii selge, et ta sai vanemlikud õigused tagasi. Ivan kirjutab õnnelikult: „Nüüd on meil õige kodu!” 

Hõimurahvaste Aeg 2014 2(12) lk.9

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn