Meie eesmärgid

Udmurdi ansambel Kõldõshin, Tallinnas– seda sõna ei osanud Maina kuidagi oodata. Udmurdi rahvamuusika ansambli ”Kõldõšin” juhina oli ta tulnud Tallinna osalema konverentsil Tule  Kokkutulek: Hõimurahvaste Aeg. “Kõldõšini” laulude ja tantsude esitamine pühapäevasel jumalateenistusel kulmineerus viisistatud Meie Isa palve ettekandmisega udmurdi keeles. Armastus Jumala ja oma udmurdi kultuuri vastu andis nende esitusele kahekordse sära. Pärast teenistuse lõppu pöördus Maina poole keegi vene keelt kõnelev naine, öeldes: “Ma sündisin Udmurtias ja kogu oma elu olen ma udmurte põlanud.” Ning seejärel lisas ta pisarsilmi: ”Kas sa suudad selle mulle andestada?”

 

Kui meie sugulasrahvad, kes elavad Venemaa territooriumil, hakkavad peegeldama Jeesuse Kristuse palet, siis  täidab see uue armastuse ja rahuga mitte üksnes neid endid, vaid annab ka võime muuta ümbritsevate rahvaste suhtumist neisse. Kujutlegem maailma, milles soome-ugri rahvad elavad rahu ja kuuluvustundega südames, ammutades tuge ja enesekindlust oma rahvuslikust identiteedist, kultuurist ja keelest. Kujutlegem maailma, milles neid väikerahvaid koheldakse austusega nagu midagi kaunist ja väärtuslikku. See on võimalik Jeesuse kaudu.

 

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Alliansi evangelismi- ja misjonitoimkonna, EELK Misjonikeskuse ja Rootsi misjoniorganisatsiooni Ljus i Öster ühisprojekt, mille eesmärgiks on julgustada Eesti erinevate konfessioonide kristlasi ühinema selleks, et kuulutada Kristust soome-ugri rahvastele. Me usume, et iga rahvas, kultuur ja keel on Jumala hinnaline looming, mida tuleb kalliks pidada. Kuid nii nagu patt on lõhkunud meie suhte Jumalaga ja meie väärtus-hinnangud, usume, et see on rikkunud ka rahvaste-vahelise suhtlemise, olgu siis tegemist väikeste või suurte rahvastega. Kristuse ja ühiste jõupingutuste kaudu võime muuta suhete kõverpeeglit ja panna uue aluse suhetele oma hõimurahvastega.

Kas sina ühined meiega?

disain

 

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn