Meie eesmärgid

Hantid ja KomiSoome-ugri piiblikoolis osalejad on kogunenud järjekordsele õppesessioonile, seekord Komimaa metsasügavusse. Uus päev algab siin palve ja ülistusega, kuid mitte tavalisel viisil – Jeesuse Kristuse kiituseks lauldakse komi, udmurdi, handi ja mari keeles. „Коштына, коштына, коштына, о-хо, Юмын волгыдышто коштына,“ kõlab laul mari keeles. Sellele järgneb: „Meie kõnnime nüüd valguses, valguses, mis tuleb Jumalalt!

On arusaadav, et marid, komid, udmurdid ja handid laulavad oma emakeeles, aga eesti keeles…? Miks?! Kuulake, mida on öelda meie soome-ugri kaaslastel, ja te hakkate mõistma. 

 


Esimesel õhtul koos istudes ja viimaste kuude kogemusi jagades rääkis üks õpilane põnevusega sellest, kuidas eestlased on neid julgustanud. Teised jagasid muljeid ühisest tegevusest eestlaste misjonirühmadega ja töö viljadest külades. Tunnistan, et eestlaste misjonitööst sellise armastusega kõneldud lood panid mind end päris alandlikuna tundma.

Mõni kuu hiljem ütles udmurdikeelse teenistuse Inkrež juht Maina: „Teie, eestlased, ei taipa selle tähtsust, mida te teete! Mõtlete, et tulete  misjonirühmadega meile lihtsalt suvel mõneks nädalaks appi, kuid te ei mõista sugugi, kui palju see meile tähendab! Julgustus ja lootus, mida olete andnud, elab veel kaua kajana meie südameis.“  Seega võib öelda, et koostöö eestlastega on soome-ugri kristlaste elus ja nende rahvuslike koguduste rajamisel olulise tähtsusega. 

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse ja Eesti Evangeelse Alliansi Evangelismi- ja Misjonitoimkonna 2006. aastal algatatud ühisprojekt, mille eesmärk on innustada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal. 

Mark Nelson

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn