Meie eesmärgid

Kes on Eesti Evangeelse Alliansi evangelismi- ja misjonitoimkond? 

Ludmilla Rusmilenko Handimaalt kõnelemas hõimurahvaste õhtul Oleviste kirikus. Teda tõlgib Heigo Ausmees. Foto: Mati Bärenson

See on küsimus, mille üle oleme EEA evangelismi- ja misjonitoimkonnaga juurelnud viimaste kuude jooksul. Ühendame  oma ridades kristlasi erinevatest Eesti konfessioonidest, kellele on südamelähedased Venemaal elavad soome-ugri rahvad. Samuti on meie suureks sooviks näha Eesti kristlaskonda evangeliseerivana ja misjonile orienteerituna, valmis innukalt viima head sõnumit Jeesusest Kristusest kirikuseinte vahelt välja ning kaugemale meie kodumaa piiridestki.

 

Kuid kes me tegelikult oleme ning kuhu me sobitume Eesti kristlikul maastikul?  Me saadame misjonigruppe handi, komi ja udmurdi rahva juurde. Käesolevaks ajaks on juba 24 gruppi ning 66 üksikisikut käinud meie tiimide koosseisus misjonipõllul (mitmed neist rohkem kui üks kord), ning nelja uue tiimi saatmine on planeeritud suvel 2008. Kas see on meie roll Kristuse ihu liikmena Eestimaal? 

Evangeelse Alliansi alla kuuludes näeb meie toimkond end Eesti kristlaskonda motiveerivas ja vahendavas rollis, aidates kogudustel täita Jumala poolt antud misjonikäsku ja lähetada välja misjonäre. Me näeme end Eesti kristlaskonda teenivas osas, tuues misjonitöö kiriku aktiivse tähelepanu sfääri ning näidates, kuidas on võimalik misjonis osaleda. Meie tiimides osalenud 66 inimest koos oma perede ja sõpradega on juba saanud misjoni saadikuteks, olles enda ja oma lähedaste misjonitöö aktiivsed toetajad  nii palve kui ka finantside kaudu.  Need mehed ja naised igast Eesti protestantlikust konfessioonist iseloomustavad midagi erilist: Kristuse ihu muutumist aina enam Kristuse sarnaseks, ohverdades iseend selle nimel, et  teisi Jumalaga lepitada.

Kes me siis oleme? See, mille tarvis on meid igaüht kutsutud.

Mark Nelson

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn