Meie eesmärgid

Mõned kuud tagasi puhkes Marimaal üks noor mari naine osadusgrupis nutma. „Meie rahvas sureb välja!“ selgitas ta kaaslastele läbi pisarate. „See pole mitte kellegi asi! Keegi isegi ei tea, et me olemas oleme!“
Parajasti viibis samas külaline Eestist, projekti Hõimurahvaste Aeg liige. Saanud loa rääkida, küsis ta, kui palju marisid hetkel ruumis viibib. Umbes pooled tõstsid käed. Küsija palus maridel nende keeles loendada, kui mitu kätt tõusis. Lugemine algas ning kui oli kõlanud „ik“, lisas külaline: „üks“. Kui kõlas „kok“, järgnes „kaks“. „Kum“ ja „kolm“, „nõl“ ja „neli“ – nii loendati kuni lõpuni. 
Maride näod lõid särama. Piisas nii lihtsast asjast nagu kahes sugulaskeeles numbrite lugemine, et selguks: marid pole üksi.
Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse ja Eesti Evangeelse Alliansi Evangelismi- ja Misjonitoimkonna 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.
Mida me oleme võinud mõne aastaga teie abil, armsad lugejad, korda saata?
+ Jätkunud on Anu Väliaho misjonitöö toetamine maride hulgas;
+ 10 misjonigruppi on reisinud hantide, komide, udmurtide, maride ja mordvalaste juurde
+ Hõimurahvad on saanud teha reise Eestisse;
+ andsime panuse mari- ja komikeelse Uue Testamendi koostamisse
+ aitasime korraldada Uurali Piiblikooli kahte esimest õppesessiooni 
+ asutasime soomeugrilastele mõeldud evangeelse veebilehe www.elupuu.org  
+ aitasime korraldada II Soome-ugri Kristlikku Noortekonverentsi Mari-Elis
+ valmimas on hõimurahvaid tutvustav pühapäevakooli programm eesti lastele
Jumal saadab korda suuri asju. Teie abiga võib see olla alles algus!

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn