Arvamus

Meego Remmel„Sina aga ei tohi sedaunustada. Sa vastutad alatikõige selle eest, mis sataltsutanud oled.“

Need õpetlikud read Antoine de Saint-Exupery raamatukesest „Väike prints“ kätkevad suurt elutõde. See on ka tõde misjonielus.

1992. aastal läkitasime Tallinna Kalju Baptistikogudusest Abhaasiasse ühe väikese misjonigrupi,et otsida kontakti sealsete eestlaste külade ja rahvakilluga, kellel puudus side nii taas-elustunud Eesti riigi kui ka üle aegade elukandnud Jumala riigiga. Siis ei osanud me ettegi kujutada konkreetse heatahteplaani taga peitunud jumalikku ettehoolekava. Kui tolle – meie jaoks alles pinnase sondeerimiseks mõeldud – misjonireisi otseseks tulemuseks oli puhtinimlike suhete loomine ja seeläbi jumaliku usaldusväärsuse kinnitamine, siis peatselt selgus, et Kõigekõrgem nägi palju kaugemale. Poole aasta pärast alanud sõjasündmused Abhaasias, mis praegugi maailmapoliitika tähelepanu keskmes, ei lasknud meid enam sinnapoole. Küll aga osutusime (koostöös Eesti migratsiooniametiga) vastuvõtjateks ning lõimeabiandjateks sadadele Abhaasiast sõjajalust Eestisse ümberasunud hõimukaaslastele.Enamus neist ei tulnud toime eesti keelegagi, rääkimata sotsiaalsetest kontaktidest ja kohanemisvõimest euroopalikus kontekstis ülesehituva, ent varakapitalistlikult äärmusliku Eesti ühiskonnaga. Meie kirik osutus misjonijaamaks ning sõna otseses mõttes humanitaarse abi vahendamise sõlmpunktiks neile kõigile ja kõikjal üle Eestimaa. Vaatamata ühiskondlikule varaküpsusele osutusime just meie eestimaalastest kristlastena oma kunagistele hõimukaaslastele Jumala abi käepikenduseks. Tegime seda ennekõike Jeesuse taoliselt heategude keeles. Jutt Kristuse evangeeliumist oli tookord pigem kommentaariks. Aga seda usutavamana vastuvõetav, mäletan. Tänaseks on Abhaasia eestlased juba Eesti ühiskonda sulandunud. Ma ei tea, kui paljud neist on oma kontakte kohalike kirikute või kristlastega edasi arendanud. Küll aga olen veendunud meie missiooni õnnestumises ja õnnistuses.

Nüüd on aeg kaugemale vaadata. Hõimurahvad Venemaa avarustes on Jumala Vaimu kaudu pandud südamele pea kõigile Eestimaa evangeelsetele konfessioonidele. Toetagem siisseda jumalikku algatust oma inimliku panusega, olgu palvetes, andides, tegudes, teokstehtud armastuselus! „Tuntakse ainult neid asju, mida taltsutatakse, “ütles Väikese Printsi sõber rebane. „Inimestel pole enam aega midagi tundma õppida. Nad ostavad kõiki asju valmis kujul kaupmeeste käest. Ja kuna ei ole kaupmehi, kes sõpru müüksid, siis polegi inimestel enam sõpru. Kui tahad endale sõpra, siis taltsuta mind! Aga kui sa mu taltsutad, siis on meil teineteist tarvis. Sina oled minu jaoks ainuke maailmas. Mina olen sinu jaoks ainuke maailmas...“

Meego Remmel
EEKB Koguduste Liidu president

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn