Arvamus

EEVL juhatuse esimees Heigo Ausmees  

Mis on misjon? Silme ette kerkib kork-kübaraga valge mees, kes harimata Aafrika elanikule õpetab Piiblit ja hügieeni, ravib haigeid ja jätkuvalt hämmastab kohalikke oma ülima tarkuse ja vaprusega. Lõpptulemuseks on rõõmus aafriklane, kes, euroopalik ülikond seljas, astub pühapäeval kirikusse ja laulab valju häälega kaasa valgete meeste kirikulaule ja hümne, oskab õiges kohas „Aamen!” hüüda, ja siis teeb annetuse kohaliku misjoniseltsi töö jaoks.

Oh, las misjonärid tegelevad sellega, mis see minu asi on... Aga kas asjad on niisama lihtsad?

Ajad muutuvad ja meie koos nendega. Loodetavasti targemaks. Misjon pole midagi enamat ega vähemat kui hea sõnumi kuulutamine inimkonna lunastusest. See on see, milleks Jeesus meid oma sõnade ja eeskujuga üles kutsus. See üleskutse ei olnud vaid kitsale jüngerkonnale või valitud apostlitele – see oli üleskutse igale kristlasele. Täna küsib Jeesus meilt, eestlastelt, mida oleme selle üleskutsega ette võtnud. Meile on antud vahimehe vastutus. Vahel muretseme liialt selle pärast, kas me sõnum kaasaegses ühiskonnas kedagi ehk liialt ei pahanda. Vahimehe asi on anda infot, peaasi aga see, et kuulajad teda mõistaksid. 

„Aga kui vahimees näeb mõõga tulevat, aga ei puhu sarve egahoiata rahvast ja mõõk tuleb ning võtab ära nende hulgast ühehinge, siis võetakse see küll ta oma süü pärast, kuid tema verdma nõuan vahimehe käest.

Ja sina, inimesepoeg, sinu olen ma pannud Iisraeli soolevahimeheks. Kui sa kuuled sõna minu suust, siis sa pead neidhoiatama minu poolt.“. Hs 33:6-7

Millise osa on Jumal oma suures plaanis sinule andnud? Kindel on see, et ükski inimene ei ole ilma oma osa ja kutsumiseta selles plaanis. Tahan sind kutsuda üles aktiivselt leidma võimalusi eesti misjonäride läkitamiseks ja võimalusel ka ise misjonis osalema!  

Selleks õnnistust  ja jõudu!

Heigo Ausmees
EEVL juhatuse esimees

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn