Varia

Ingeri Evangeelne Luterlik Kirik kavatseb kogudused varustada kirikulaulude helisalvestisega, et jumalateenistusi saaks pidada ka neis kogudustes, kus puudub pädev kirikumuusik.

2015. aasta jaanuari lõpuks oli 450st kiriku lauluraamatu laulust salvestatud sadakond. Laule esitab solistide rühm koos pillisaatega. Lisaks lauludele on kavas CDle talletada terve jumalateenistus. 

Sellise helikandja järele on suur vajadus, sest sugugi igas Ingeri kiriku koguduses pole kirikumuusikut, kes tunneks hästi kristlikku pärandit ja suudaks esitada laule nii, et need tõepoolest ristiusu sõnumit väljendaksid, mitte ei kõlaks nagu pioneerimarss vms. Heliplaadid on seega õppematerjal muusikuile, aga ka koguduse liikmetele, ning CD on hea kaaslane kodustelgi palvehetkedel.

Solistid ja organist Marina Väistä on ettevõtmisest väga innustunud. Neile teeb rõõmu, et nad on mahuka projekti käigus saanud ise selgeks palju uusi ja kauneid vaimulikke laule. 

Kogu ettevõtmise maksumuseks on arvestatud 5000 eurot ja selle heaks kogutakse annetusi näiteks ka Soomes. Endise Siberi praosti, Soome Rahvamisjoni misjonäri Juha Saari andmetel oli jaanuari lõpul vajaminevast koos 1700 eurot.  

Hõimurahvaste Aeg 2015 1 (13) lk 9.

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn