Sündmused

Nõupidamine Stockholmis misjoniorganisatsiooni Ljus i Öster peakorteris.  Foto: Åke Lager 

Kahe septembrikuu päeva jooksul oli Rootsi misjoniorganisatsiooni Ljus i Öster peakorter Solnas pilgeni täis ugrimugrilasi, kes olid kokku tulnud esimeseks Uurali Nõupidamiseks. Kristlikud töötegijad komi, udmurdi, mari, ersa, mokša, soome, ungari ja eesti rahva hulgast ning samuti mitmed asjast huvitatud kohalike misjoniorganisatsioonide esindajad olid tulnud arutama ühiseid strateegiaid, mille abil viia lootust ja päästet Venemaal elavatele soome-ugri rahvastele. Eestist osalesid peale allakirjutanu veel Heigo Ausmees ja Jaan Bärenson. 

 

Arutatud teemad hõlmasid uusi väljundeid misjonitiimidele, nt heinategu maleva stiilis, mille eesmärk oleks aidata luua kontakti kohaliku täiskasvanud elanikkonnaga.Arutati interneti-võimalusi ning jõuti kokkuleppele kodulehe käikulaskmise osas, mis oleks koostatud eeskätt Venemaal elavate soome-ugri rahvaste vajadusi arvestades. Pikas perspektiivis on kindlasti kõige põletavam juhtide koolitamise vajadus, seetõttu kiideti heaks kohalikest kristlastest töötegijaile koolitust  pakkuv programm, mille abil võiksid neist kujuneda juhid oma rahva hulgas.

Esimene Uurali Nõupidamine oli väga kasulik võimalus õppida tundma erinevate soome-ugri rahvaste vajaduste iseärasusi ning planeerida ühistööd vaimuliku, hingelise ja kultuurilise pääste toomiseks oma hõimurahvastele. Jumala abiga võite nimetatud töö arengust detailsemalt lugeda meie väljaande järgmistest numbritest. 

Mark Nelson


Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn