Sündmused

19 6 250pxHõimurahvaste Aeg külastas augustis kolme Eestimaa kogudust, seda sooviga tutvustada lähemalt tööd hõimurahvastega, värskendada ja jätkata koostööd. Külas oldi Saue Vabakogudusel, Tartu Salemi Baptistikogudusel ja Võru Elupuu kogudusel.

Lühikese „misjonituuri" peakõnelejaks oli Rootsis asuva misjoniorganisatsiooni Ljus i Öster misjonisekretär Rauli Lehtonen, kel aastakümnete pikkune kogemus tööst soome-ugri rahvaste seas. Veel jagasid oma mõtteid, muljeid ja kogemusi misjonitööst Mark Nelson, Jaan Bärenson, Ljudmila Voltšihhina, Joonas Jõesaar, Anna Mišina ja Küllike Evartov. Külakostiks oli kaasas soome-ugri rahvastele pühendatud näitus, ajakirjad ja slaidiprogramm. Lisaks sellele sai näha lühifilme misjonireisist neenetsite juurde ja Siberi eestlaste külasse Ülem-Suetukki. Võrus esitas marikeelseid vaimulikke laule Tartu Ülikooli doktorantuuris õppiv mari muusik Anna Mišina. 

 

19 1 400pxMeelde jäi soe vastuvõtt nii pastorite kui ka koguduseliikmete poolt kõigis kolmes koguduses. Tartu Salemi kirikus esitati õhtu lõppedes külalistele väiksemas ringis hulgaliselt küsimusi, arutelu oli elav. Hiljem ootasid valmis pandud külalistetoad, ja perenaine oli väga lahke.

Ja nagu ikka, tuli reisi käigus nii mõnigi kord tõdeda, kui lähedased on vahel kauged asjad. Nii selgus Sauel kohvilauas istudes, et Jaan Bärensoni vestluskaaslane Ernst Kurkin on ise Ülem-Suetukist pärit!

Võrus kestis osaduseaeg kohvi- ja teetassi taga veel pikka aega. Õhkkond oli ääretult meeldiv, tekkis peretunne. Võis märgata, et siinsed inimesed hoolivad üksteisest. Ja kui külalised vastu ööd suuna Tallinna poole võtsid, pandi neile pikale teele veel mitut sorti kooke kaasa!

19 2 400pxSamas leidis aset kohtumine brasiilia neiu Graziela Dumardiga, kes on juba kolmandat korda vabatahtliku abilisena Võru Elupuu koguduses. Sedapuhku sai kaugelt Brasiiliast Eestisse tuldud kolmeks kuuks.

Vaadates filmi sõidust polaarjoone taha neenetsite juurde, väristas Graziela õlgu. Misjoniõhtuga jäi ta rahule. „Koguduse julgustamine oli väga vajalik, nägime, kui oluline on teha misjonit igal pool. Ja kui tähtis on, et leidub inimesi, kes lähevad välja. Minu jaoks oli kõige huvitavam misjonireisile minejate motiveeritus sõiduks kaugele põhja, et kuulutada evangeeliumi 30-40 kraadises pakases! Nad lähevad äärealadele, sõidavad päevi karmides tingimustes lihtsalt selleks, et näidata inimestele, kui suur on Jumal! Kui tihti loobume me misjonile minekust tühistel põhjustel ...

Videoid vaadates ja tunnistusi kuulates mõistsin, et me peaksime minema ja kuulutama igal pool, kuhu Jumal palub meil minna," leidis Graziela. „Sain julgustatud ja tundsin soovi minna igale poole, kus Jumal mind kui misjonäri vajab. Ehk olen minagi ühel päeval osaline soome-ugri rahvaste töös!"

Muljed ja mõtted kogus kokku Küllike Evartov
Fotod: Mark Nelson, Küllike Evartov

Huvilised tutvuvad hõimurahvaste näitusega. 

Rauli Lehtoneni tõlgib Salemi koguduse pastor Toivo Pilli. 

 

Saue Vabakoguduse kohvilauas. Vasakul Mark Nelson, tagapool vestleb Jaan Bärenson Ernst Kurkiniga.

 

Lõunasöögil Otepääl jäid pildile Küllike Evartov, Rauli Lehtonen ja Anna Mišina.

Hõimurahvaste Aeg, 2013. 2(10), lk. 19.

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn