Sündmused

20.2013k 6 300px oktoobril 2012. a toimus Eesti Vabaõhumuuseumi Sutlepa kabelis korpimessu ehk regivärsiline leelomissa esiisade stiilis, mida juhatas Arvo Survo. Kohaletulnud elasid lauludele huviga kaasa. Nii mõnigi missal osalenu sai üllatava kogemuse osaliseks, mõistes, et evangeeliumisõnum võib inimhinge ka rahvatraditsiooni kaudu sügavalt puudutada.

„Misjonitöös on väga oluline kasutada seda, mis rahvale hingelähedane," on Arvo Survo öelnud. „Kristlikku sisu ei ole vaja pakkuda võõras pakendis. Läänemeresoomlaste aladele jõudnud kirik oleks pidanud juba algsajanditel võtma jumalateenistustel kasutusele regivärsilise missa. Regivärss on ju meile igiomane, ja piisab ühest lugejast või lauljast, keda teised järele kordavad. Sisu on küll kristlik, aga me laulame viise, mis helisevad me hinges juba vanaema hällilauludest!"

Foto: Mati Bärenson

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn