Sündmused

Nagu juba2012f_11_tants_300px traditsiooniks saanud, osalesid ka tänavusuvisel EELK Misjonikeskuse korraldataval misjonipraktikal, Nelja Tuule ristirännakul misjonärid sugulasrahvaste seast: seitse osalejat Marimaalt, Udmurtiast ja Baškiiriast. 

Rännak toimus 24.-27. juulil, samal ajal koos Heartbeat Tallinna sündmustega. Iga hommik algas osalejaile piibli- ja palvetunniga, mida pidas Juha Väliaho. Abiliste üle kuulutustööl rõõmustas noor aktiivne EELK Mustamäe Maarja Magdaleena kogudus. Mustamäel Männi pargis sai suhelda just vene keeles. Näomaalingute tegemine aitas lastega kontakti leida, möödujaid köitsid rahvatantsud ja -laulud. Pantomiimi abil tuletati meelde, et käed on inimesele antud heade tegude, mitte kurja jaoks. Uudsena näivate teemade vastu tundis huvi ka suurem grupp eesti noorukeid, kes tavatses pargis koguneda.

Veel osaleti jumalateenistusel Sauel ja kohtuti kohalikus pargis noortega. Üks pärastlõuna möödus diakooniatööl, eaka tallinlanna küttepuid ladudes ja aeda korrastades. Külalised jagasid laiali suure hulga eesti- ja venekeelset vaimulikku kirjandust. Lisaboonusena avanes neil võimalus osaleda Heartbeat Tallinna sündmustel, ka kutsuti misjonärid samal ajal toimunud Agape Euroopa misjonäride konverentsile.

2012f_5_kyttepuu_500pxFotod: Anu Väliaho

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn