Sündmused

KonsultatsioonSeptembris 2010 kasvas Tallinna elanikkond kaheks nädalaks 10 udmurdi, 5 mari, 5 komi, 4 handi, 3 soomlase ja 5 rootslase võrra. Osa nendest sõitis siia soome-ugri misjoni- ja piiblikooli kuuendale sessioonile, ülejäänud kolmandale soome-ugri misjonijuhtide nõupidamisele.

Misjoni- ja piiblikooli õpilased kuulasid loenguid misjoniajaloo, induktiivõppe meetodil Piibli uurimise ja elukestva õppe põhimõtete teemadel.  Loomulikult leiti aega ka Eestimaa ja Tallinna linna vaatamisväärsustega tutvumiseks.

Samal ajal kogunesid pastorid ja misjonijuhid nõupidamisele, et vahetada mõtteid viimasel ajal erinevates piirkondades juhtunu kohta ning  kavandada projekte, mis ühist missiooni edasi viivad.

Soome-ugri misjon on ühine töö, mis haarab inimesi kõigist meie rahvaist, ja mitte ainult küpseid juhte, vaid ka noori inimesi. Tänased õpilased istuvad homme juhtide kohale ja pakuvad uusi viise hõimurahvasteni sirutumiseks. Et näha selliste soome-ugri koguduste rajamist, mis tõesti aktiivselt oma ühiskonna vajadustega tegelevad, peame vaatama kaugele ette ja tegutsema tulevikule mõeldes. Tallinnas korraldatud misjoni- ja piiblikooli sessioon ning juhtide nõupidamine on tulevikku investeerimisel otsekui mündi kaks poolt. Usume kõik sellesse tulevikku.

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn