Sündmused

Koguduste külastamine
Anu ja Juha Väliaho tutvustasid 2008. aastal oma tööd järgmistes EELK kogudustes: Tallinna Jaani, Pärnu Eliisabeti, Peeteli, Rakvere, Keila, Lääne-Nigula, Tartu Maarja ja Vennastekoguduse Tallinna Endla palvela. Viies viimases külaskäigus osalesid mari muusikud Konstantin Zainetdinov ja Anna Mišina. EEA misjonitoimkonna esindus tutvustas hõimurahvaste projekti Eesti Evangeelsete Üliõpilaste Ühingu talvelaagris Mustvees, EELK Nõmme Rahu kirikus, EKNK Saku ja Palivere koguduses (osalesid ka Lihula ja Turba kogudus), EMK Haapsalu, Pärnu Agape ja Tapa koguduses ning mujalgi.

Üritustel osalemine
Hõimurahvaste misjonit tutvustav näitus oli üleval Maailmapäeval ja gospelauhindade jagamisel Tallinnas, Eesti EKB Koguduste Liidu XIV suvefestivalil Hiiumaal, taasiseseisvumispäeva üritusel Toris ning Valga misjonipäevadel. Balti misjonikeskuses viidi läbi heategevuskontsert soome-ugri kristliku noortetöö toetuseks.

Reisid hõimurahvaste juurde
Lühiajalised misjonireisid toimusid 2008. aasta suvel Komimaale ja Udmurtiasse ning hantide juurde (üks grupp läks küladesse, teine tundrasse). Peterburis koolitati Elupuu töötegijaid, seoses misjoni piiblikooli õppetöö planeerimisega on käidud Udmurtias, Mordvas ja Marimaal. Piiblikooli 1. õppesessioonil Iževskis ja 2. sessioonil Saranskis osalesid ka õpetajad Eestist. 

Hõimurahvad meil külas

Valga misjonipäevade üritustel tutvustas elu Mordvas pastor Aleksei Aljoškin Saranskist.Tallinnas toimus Elupuu töötegijate koolitamine, vahetult pärast seda Uurali konsultatsioon. Soomeugrilastest külalised käisid jutlustamas meie kogudustes: Aleksei Aljoškin EELK Rannamõisa ja Randvere kirikus, Gennadi Švarev EMK Tallinna koguduses, Ivan Orzajev EKNK Kose ja Maina Sašina EKNK Hulja koguduses. Oleviste kiriku jumalateenistusel jutlustas Daniil Popov.

Hõimurahvaste Aeg on oma tegevust tutvustanud veel Raadio 7-s, Pereraadios, ajakirjades Koduteel, Teekäija ja ajalehes Eesti Kirik.

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn