Sündmused

Aleksei Aljoshkin (keskel) Valga misjonipäevadel hõimurahvaste näitusega tutvumas.  Foto: Küllike EvartovValga 2008. aasta misjonipäevadest võttis 23.-26. oktoobril osa Mordva luterliku Velmema koguduse õpetaja Aleksei Aljoškin. 

Kohtumisel Valgamaa kooliõpilastega rõhutas Aljoškin emakeelse kirjasõna ja Piibli tähendust rahva jaoks. „Teil siin on iseseisev riik, mida Mordvas pole,“ võrdles ta kahe maa saatust, millest ühel on emakeelne Piibel juba peaaegu 270 aastat, samas kui teise keelde on tõlgitud ainult Uus Testament ja sedagi alles mõned aastad tagasi. 

Misjonipäevadel oli Valga kultuurimaja seinale riputatud plakat tekstiga „Kiri algab kirikust, rahvas algab raamatust“. Just külaline Mordvast oli see, kellele plakat eriliselt silma jäi, nii et ta pidas vajalikuks selle teksti oma tervituskõnes esile tõsta ja kommenteerida sõnumi tuumakust.

Piret Riim

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn