Kontsert ja Piiblite jagamine Karašuri külas Udmurtias.
Kontsert ja Piiblite jagamine Karašuri külas Udmurtias.

Emakeelse Piibli ilmumine on tähelepanuväärne sündmus ja annab rohkem võimalusi udmurdi rahvale evangeeliumi kuulutamiseks. Uudis Piibli ilmumisest liigutab iga udmurdi südant, olenemata sellest, mis külas või rajoonis ta elab, on ta kiriku liige ja oma usku mingil viisil väljendab või mitte. Sellest sündmusest rääkides näeme, et midagi hakkab udmurtide südameis toimuma, nende nägudel hakkab särama tulevikulootus. 

Jumal kinkis meile imelise teenimisaja juunis Malopurginski rajoonis. Bažanovo, Karasuri, Põtsami ja Egra külas toimusid evangeelsed kontserdid ansamblite Inkrež ja Šumpoton osavõtul. Sel ajal koguneti külades traditsioonilistele külapäevadele ja Inkrežil oli eesõigus need pidustused avada. Tänu Jumala suurele armule pöördus külapäev udmurdikeelse Piibli pühaks. Inimeste südamed olid imeväärselt ette valmistatud Hea Sõnumi vastuvõtmiseks. Uudis emakeelse Piibli ilmumisest muutis paljude udmurtide südame härdaks. Oma küla päeval said nad kingituseks suurima kingituse Issandalt endalt – Jumala Sõna oma emakeeles! 

Egra külas. Kohalik memm (paremal) ootas pikisilmi päeva, mida ta oma südames teadis tulevat: tema külasse tulevad inimesed, kes laulavad psalme ja kuulutavad rahvale rõõmusõnumit.
Egra külas. Kohalik memm (paremal) ootas pikisilmi päeva, mida ta oma südames teadis tulevat: tema külasse tulevad inimesed, kes laulavad psalme ja kuulutavad rahvale rõõmusõnumit.

Samasuguse rõõmuga võeti kontsert ja kingitus Jumalalt vastu  Alnaši rajoonis. Eriti hämmastav oli teenistus Tatarstani vabariigis Varkledi külas elavatele udmurtidele. Udmurdid, enda arust veendunud paganad, kuulasid kontserti pisarais ja võtsid selle lõppedes emakeelse Piibli suure rõõmuga vastu. 

Uus emakeelne Piibel on koguduste rajamisele ja juba olemasolevate kirikute kasvamisele tohutu suureks stiimuliks. Möödunud nädalal leidis aset ristimine Permi oblasti Gožani ja Šagirti külades. See räägib evangeeliumi jätkuvast edasiminekust udmurdi rahva seas. Tänu Jumalale! 

Aga ees ootab veel palju külasid, kuhu tuleb viia Hea Sõnum Jumalalt, kes nii väga armastab udmurte, et kinkis neile oma emakeelse Sõna! 

Me usume, et Jumala imeline päästev arm tegutseb paljude udmurtide meeltes ja südameis, täidab nende südamed sügava patukahetsusega ja avab taevase tee! 

Hõimurahvaste Aeg 2014 2(12) lk. 15. 
Fotod: Maina Sašina kogu

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn