Ljudmilla Sirak
Ljudmilla Sirak

Mõni aeg tagasi astus meie kirikusse Kalevala külas sisse kaks maamõõtjat, et teed küsida. Üritasin nendega ka Jumalast juttu teha, aga usuasjad ei huvitanud neid vähimalgi määral. Venekeelsete raamatute ja voldikute peale raputasid nad päid: „Me pole usklikud!”

Nad olid juba hüvasti jätnud, kui järsku märkas üks neist riiulis Uuši Šana köidet. Ta võttis selle kätte: „Mis see on?” Mehe häälest paistis huvi. „See on vienakarjala keelne Uus Testament,” vastasin. Mees avas raamatu ja hakkas lugema. „See on küll huvitav,” hüüatas ta. 

„Armas aeg – te oskate karjala keelt,” imestasin. „Arvasin, et olete venelased!” Mees naeris: „Me oleme mõlemad karjalased. Kas teil on neid raamatuid veel? Tahaksin väga endale ka sellist.” Ka teine meestest soovis Uut Testamenti ja nii nad lahkusid mõlemad koos Uuši Šana-ga. Ning nemad pole ainukesed, keda on usuasjad hakanud huvitama alles siis, kui selline materjal on emakeelsena olemas.

Hõimurahvaste Aeg 2014 2(12) lk 15.

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn