42 290pxKarjala Vabariigi 93. aastapäeva pidustustel 8. juunil 2013 Prääsä rajoonikeskuses jagati riiklikke Sampo auhindu, mille laureaadid valitakse igal teisel aastal kirjanduse ja kunsti alal tegutsejate seast. Üheks auhinnasaajatest oli Vene Teaduste Akadeemia Karjala teaduskeskuse keele, kirjanduse ja ajaloo instituudi osakonnajuhataja Nina Zaitseva suure panuse eest vepsa keele ja kultuuri elavdamisel ja arendamisel. Tunnustuse pälvimisel mängis muu loomingu kõrval rolli ka Uue Testamendi ja Psalmide tõlkimine keeleuurija ja populariseerija Zaitseva poolt.

Kui Uus Testament ilmus juba 2006. aastal, siis vepsakeelne psalmide raamat nägi trükivalgust 2012. aasta lõpul ning terve tänavuse aasta on vabariigi eri paigus toimunud teost tutvustavad üritused.

Zaitseva kõrval said Karjala Sampo laureaatideks veel näitleja Leonid Vladimirov, kirjanik Dmitri Novikov, vene rahvapilliorkester „Onego" ja kuueliikmeline arhitektide rühmitus. Auhinda on välja antud alates 1999. aastast ning selle on saanud umbes 30 üksikisikut ning 10 kollektiivi.

 

Foto: fulr.karelia.ru

Hõimurahvaste Aeg 2013 2(10), lk. 4.

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn