Ingeri Kirik

Tatarlasest diakon Marat Fazlullin on Udmurtia Gurez-Pudka koguduses teeninud viis aastat. Tegemist on Ingeri Evangeelse Luterliku Kiriku ainsa kogudusega Udmurdimaal. 

Marat Fazlullin
Marat Fazlullin

Kogudus asub väikeses külakeses, mille elanikud räägivad omavahel peamiselt udmurdi keeles. Marat ei varja, et udmurdi keelega on tal raskusi ja pigem ühendab teda inimestega vene keel. „Ükski prohvet pole kuulus omal maal,” mõtiskleb Marat küsimuse üle, kuidas on teenida teistsuguse kultuuriga rahva seas. „Võimalik, et kohalikku vaimulikku ei võetakski siin tõsiselt. Kuidas sa ikka kuulad inimest, kellega koos sai üles kasvatud ja igasuguseid tükkegi tehtud? Uustulnukat tullakse kuulama juba uudishimu pärast, et ehk ütleb ta midagi teistsugust, mida kohalikud pole rääkinud. 

 

Vürtsi lisab ka see, et olen tatarlasest luterlane. Tatarlased on harilikult ju moslemid! Tekitab põnevust: millest selline küll räägib? Mind hüütaksegi ümbruskonnas mitte enam Maratiks, vaid Martin Lutheriks. Telefonidestki paistab, et kui muidu on seal Vasjad või Petkad, siis minu kohta on kirjutatud Martin Luther ...”

Marat tunnistab, et maal proovitakse uustulnukat kaua, et mis inimesega tegu. Jälgitakse, kuidas teatud olukordades käitud, kas oled tõeline kristlane ... Omaks võetakse alles siis, kui üheskoos on mitmeid argielu raskusigi läbitud.

„Esimesel aastal tundsin küll suhtumist, et ega ta nagunii kauaks jää, küllap läheb varsti minema. Ütlen aga: kui teie mind ära ei aja, siis ma ei lähe! Kuni Jumal jõudu ja võimalust annab, töötan siin.”

 

Hõimurahvaste Aeg 2014 2(12) lk 19.

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn