Misjonirühmad

Misjonireisid 2010 a.

Handimaale…

Heigo AusmeesAugustis oli mul koos Signe ja Anrega taas võimalus külastada sõpradest hante Siberi tundras. Alustasime rännakut koos sõbra ja teejuhi Nikolai ning Oljaga Hantõ-Mansiiskist. Jalgsimatk tundrasse kulges tavapäraselt – palju higi ja sääski. Teisel päeval leidsime oma sõbrad erilise vaevata üles ning saime nendega veeta veidi kauem kui nädala. Mängisime lastega, vestlesime täiskasvanutega ning jagasime vaimulikke raamatuid, filme (hantidel on nüüd püstkodades juba DVD-mängijad ja generaatorid) ja mp-3 mängijaid vaimulike tekstide ja muusikaga.

Olime oodatud ja lahkelt vastu võetud me sõprade juures. Tahame hantide külastamist kindlasti jätkata ja viia sinna tuleval aastal evangeeliumikuulutajaid nende oma rahva hulgast. 

Tulime GPS-i abil omapead tagasi ning lõpus võttis meid isegi üks roomikmasin peale. Oli õnnistatud ja hoitud reis. Kohtumiseni tuleval aastal tundras!

Loe edasi: Misjonireisid 2010 a.

misjonirühmad 2009

hanti_paat_250pxRändamine mööda tundrat kontaktide loomiseks põhjapõdrakasvatajatega ja evangeelne töö mari külades nende ohvrihiite lähedal, udmurtide kristlike töötegijate julgustamine ja eesõigus ristida uusi handi kristlasi – need on vaid mõned seigad eestlaste misjonireisidest suvel 2009.
Neljal misjonirühmal oli võimalus jagada Jumala armastust hõimurahvaste hantide, udmurtide ja maride hulgas. 19 „misjonäri“ hulka kuulusid seekord metodisti, nelipühi, Vabakoguduste Liidu ja EEKBL-i koguduste liikmed. 

Eesti Evangeelse Alliansi Evangelismi- ja misjonitoimkond tahab tänada kõiki, kes on toetanud seda tööd oma palvete ja annetustega. Teie abiga saab töö hõimurahvaste seas võimalikuks!

Loe edasi: misjonirühmad 2009

Udmurtia, Handimaa ja Komi misjonirühmad 2008

Udmurtias

Sel suvel saatis Eesti Evangeelse Alliansi Evangelismija misjonitoimkond välja neli misjonirühma, kokku 17 inimest erinevaist konfessioonidest. Grupid aitasid korraldada laagrit Komi noortele, tegid sõprusevangelismi handi külades, osalesid udmurdi kristliku ansambli Šumpotoni (eesti k. „rõõm“) kontsertidel ja programmides. Meie „ekstreemgrupp“ matkas peaaegu 100 km tundras, et arendada suhteid handi põdrakasvatajatega.

Loe edasi: Udmurtia, Handimaa ja Komi misjonirühmad 2008

ALEKSEI LJATSENKOV

Eesti-komi grupp hantide maal, paremal Aleksei.  Foto: Andrus Kase erakogu

ALEKSEI LJATSENKOV on vene rahvusest ja pärit Komimaalt, ta kasvas üles ilma isata. Suure osa ajast oli ta omapead, õnneks ei juhtunud midagi halba. Vanemaks saades tekkis küsimus elu mõtte kohta. Üllatusega kuulis ta sõbralt Jumala armastusest, sest oli ikka arvanud, et keegi teda ei armasta. Mõne aja pärast võttis ta Jeesuse vastu kui Päästja ja hakkas käima kirikus. Praegu teenib ta noortepastorina Vassili Popovi rajatud kirikus, kus teenistusi peetakse nii komi kui vene keeles. Aleksei on abielus, tal on väike poeg. 

Võtsid 2007. a. suvel koos eestlastega osa misjonireisist hantide juurde. Kuidas sattusid gruppi?

Kaks aastat tagasi tulin õppima Tallinna Metodisti Kiriku Teoloogilisse Seminari. Mind kutsuti koos teiste tudengitega kaasa Jamali ringkonda, kus elab palju hante.

Loe edasi: ALEKSEI LJATSENKOV

Järgmisel aastal misjonil!

Handi misjon 2003a.Mõtisklusi 

Järsku kõlas lask. Unesegase peaga ei saanudki esialgu aru, mis toimub. Püüdsin taibata, kas juhtunu toimus unes või ilmsi, oli see ikka püssilask või mingi muu kära. Ehk oli see ikkagi uni, sest kaaslased ei paistnud asjale reageerivat. Seejärel kostis uus kärgatus. Hetkega olin täiesti ärkvel. See oli selgelt püssilask ja vaid mõnekümne meetri kaugusel. Nüüd kuuldus juttu, keegi püüdis laskjat takistada, aga teineteise järel kõlas ka kolmas ja neljas pauk. Kuulda oli kuuli vingumist õhus.  

Loe edasi: Järgmisel aastal misjonil!

MAAILMA OTSANI...Misjonireisid hõimurahvaste juurde

kaja_udmurt_cropEesti  Evangeelse  Alliansi misjonitoimkond on koostöös  Rootsi misjoni-organisatsiooniga Ljus i Öster viie aasta jooksul välja saatnud gruppe Venemaal elavate soome-ugri rahvaste juurde. Käidud on komide, udmurtide, hantide ja maride juures. Misjonireisid, mis algasid EMK Teoloogilise Seminari suveürituste raames, arenesid välja Eesti Evangeelse Alliansi tasandile. Töö väikerahvaste hulgas ühendab mitmeid Eestimaa kirikuid ja konfessioone. Ainuüksi viimase aasta jooksul on hõimurahvaid külastanud viis gruppi kokku 39 osalejaga.  

Aet, Nete, Andrus ja Sergei on käinud hantide juures Obi kallastel asuvates külades, kus ei ole veel kirikuid ega kristlikke kogudusi. Jõgi on sealkandis liiklemiseks ainus tee. Eestlase jaoks tunduvad need 3000 km kaugusel Jamali Neenetsi ringkonnas asuvad paigad tõesti maailma otsas asuvat... Jamal tähendabki neenetsi keeles maa lõpp. Aive, Kaja ja Virge reisi sihiks oli Udmurtia. 

Loe edasi: MAAILMA OTSANI...Misjonireisid hõimurahvaste juurde

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn