Mari misjon

Kui aitad teise paadi üle jõe…

Noppeid reisist Marimaale2012f_7_Mari-El_300px

Käisime kümne päeva jooksul Marimaa erinevates külades ja linnades. Viisime läbi evangeelseid üritusi, kus oli palju muusikat, tunnistusi ja lühike sõnum Jumala Sõnast. Tavaliselt esitasime alguses küsimuse: mis on Eesti pealinn? Vastuseks pakuti erinevaid linnu, isegi Riiat ja Moskvat, kuid alati tuli kusagilt rahva seast ka õige vastus. Meie õhtu lõppes alati palvega ja kui rahvast oli palju, jõudsime ööbimiskohta alles öösel. Inimesed tahtsid rääkida ja olid tänulikud. Jagasime ka kirjandust ja marikeelseid Uusi Testamente. Suur osa meie teenistusel osalejatest olid muidugi lapsed. Meiega kaasas olnud abielupaar German ja Julia (pildil all) riietusid klounideks ja viisid läbi mänge, mis lastele väga meeldisid.

Loe edasi: Kui aitad teise paadi üle jõe…

Valikutest mari koolinoortele

5_Riho_300px
Oleme juba mitu suve järjest käinud misjonireisil Marimaal. Möödunud suvel kohtusime ühes külas koolidirektor Anatoliga, kes meid rahvarõivais tantsimas nähes oli meeldivalt üllatunud. Mari rahvusest Anatoli ise on seitsme lapse isa ja tema südamesoov on aidata  oma rahvast, eriti noori, et nad ei langeks alkoholismi ega vaesusesse, mida on Marimaal palju. Kuulnud meie grupi liikme German Andrejevi tunnistust sellest, kuidas Jumal tõi ta välja narkosõltuvusest, kutsus direktor meid samadest probleemidest rääkima kohalikku kooli. Nii sõitsimegi Germaniga kahekesi sügisel uuesti Marimaale.
Õpetajate sõnul kohaliku kooli ligi 1000 õpilase hulgas narkoprobleeme otseselt ei ole, kuid oht võib tekkida siis, kui noored lähevad mujale õppima. Pidasime kahel päeval loenguid keskkooliklassides, viisime läbi mänge, toimus viktoriin. German tunnistas oma kogemustele toetudes, kui kiirelt tekib narkootikumidest sõltuvus ja depressioon, mis inimese surmateele viib. Meil oli keelatud rääkida Jumalast, kuid saime rääkida õigetest valikutest elus ja juhatada õpilasi piibellike väärtuste juurde. Vastuvõtt oli hea nii enamike õpetajate kui ka õpilaste poolt. Direktor ütles, et ta pole kunagi näinud meie taolisi kristlasi, kes on rõõmsad ja oskavad isegi nalja teha.
Eeloleval suvel on Marimaale plaanis minna juba kahe grupiga – üks läheb Joškar-Olasse appi palvemaja remontima ja teine sõidab küladesse evangeeliumi kuulutama.
Foto:  Autori kogu.

Hõimurahvaste Aeg 7, 2012. lk. 5.

Maride juures lepitusametis

Mari kristlane Viktor hiies palvetamas.  Foto: Piret NeimannEesti Evangeelse Alliansi misjonigrupid on käinud Marimaal 2009. ja 2010. aastal. Eri kirikutest pärit kuueliikmelist misjonäride gruppi on juhtinud EKNK misjonijuht Peep Neimann koos misjonisekretärist abikaasa Piretiga. Kutsujaks on olnud Joškar-Olas asuv nelipühi kogudus.
...
Suurem osa Marimaa põlisrahvast on kaheusulised – nad käivad nii hiies kui õigeusukirikus. Peebu hinnangul ei saa nad piisavalt piibliõpetust ega loe Piiblit ka ise, sest vaevalt nad muidu enam hiide läheksid. Maride kogudused pole üldjuhul registreeritud. Koos käivad väikesed, tihti  mõne misjonäri poolt rajatud usklike grupid. Emakeelseks tööks napib pastoreid ja teisi töötegijaid.

Loe edasi: Maride juures lepitusametis

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn