Mari lood

Pikk teekond

Tatjana Talantseva; Foto: Olga Tihhoneva
Tatjana Talantseva; Foto: Olga Tihhoneva

Mu vanemad olid usklikud. Ema rääkis meile seda, mida ta ise ristiusust teadis: et Jeesus käis koos 12 õpilasega maa peal ringi ja et ta ema nimi oli Maarja. Vanemad palvetasid ikoonide ees ja kutsusid mindki koos õega neist palvehetkedest osa saama. Aga nad käisid palvetamas ka ohvrimetsades ja seetõttu jäid usuasjad meile segaseks.

Usklike maridega sain esmakordselt kokku 1990. alguses, käies südamliku õhkkonnaga koosolekutel ühes mari kodus. Marikeelset jumalasõna tol ajal ei olnud, Piiblit loeti vene keeles ja keegi tõlkis loetut vabas vormis. Laule oli juba tõlgitud, ja oh kuidas need meile meeldisid!

Loe edasi: Pikk teekond

olen vist ainus mittesoomeugrilane

Tallinnas Tule Kokkutulekul viibides tekkis mul tunne, et olen vist ainus mittesoomeugrilane. Murdsin pead selle üle, mis on minul selle kõigega tegemist. Pärast konverentsi rongiga kodu poole sõites kuulsin Jumalat rääkimas mulle minu rollist.

Meie slaavlased oleme väikerahvaid kaua aega alla surunud ja rünnanud ning see ongi probleemide ja vihkamise põhjuseks. Ma tean, et minu osa on tegelda suhete parandamisega slaavlaste ja soome-ugri rahvaste vahel, et võiksime tulevikus üheskoos töötada.  

Gennadi, vene rahvusest pastor Marimaal

Kes meie oleme?

Hõimurahvaste Aeg on Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse, Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonna ja Ljus i Österi 2006. aastal algatatud projekt, mille eesmärk on ergutada Eesti kristlasi võtma vastutust meie soomeugrilastest õdede-vendade toetamiseks Venemaal.

 

Kontakt

 
+372 6 311 671
 
 
Eesti Piibliselts
Kaarli pst 9,
10119 Tallinn